Zámek Mikulov, Kozí Hrádek

Typ: Pěší trasa Vzdálenost: 2.1 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 42 m Hodnocení: 60/5

Jižní Morava, Česká Republika

Zámek Mikulov, Kozí Hrádek

Od parkoviště pokračujte rovnosměrkou rovně směrem k náměstí. Náměstím projděte až ke sousoší Nejsvětější Trojice a kašně Pomona, kde odbočte vlevo k zámeckému parku.

→ Nabídka ubytování z Mikulova ←

 
 
 

Projděte se po zámeckém parku a po pěšince pokračujte až k nádvoří před zámkem. Cestou se určitě zastavte u hradeb a vychutnejte si výhledy na Mikulov a malebné okolí, Kozí Hrádek i Svátý kopeček.

Trasa dále vede po schodech k synagoze. Schody vás dovedou do ulice Husovi, kde se dáte doprava a pokračujete na křižovatku. Dojdete k takovému malému náměstíčku, kde se vydáte směrem rovně, přímo za zříceninou.

Posléze se napojíte na červené turistické značení, které vás navede na vrchol ke zřícenině.

Od zříceniny se vraťte zpět na křižovatku pod zříceninou a pokračujte po Brněnské ulici směr náměstí. Od náměstí se vraťte zpět k parkovišti.

Doporučujeme také výlet na nedaleký Svatý kopeček.

 

 

 • Parkoviště Mikulov

  Výchozí bod výletu jsme vybrali levné placené parkoviště nedaleko zámku. Z parkoviště rovně do jednosměrky.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Náměstí Mikulov Náměstí Mikulov

  Na hlavním náměstí v Mikulově se nachází barokní sloup Nejsvětější Trojice z 18. století a kašna Pomona z roku kolem 1700. V blízkém sousedství náměstí jsou tři renesanční stavby a také vstup do zámeckého areálu (v horní části).

  Otevřeno: Vstupné:
  Náměstí Mikulov Náměstí Mikulov Náměstí Mikulov
 • Zámek Mikulov Zámek Mikulov

  Barokní zámek stojí na místě bývalého hradu, který v roce 1249 Přemysl Otakar II. udělil v léno Lichtenštejnům. Na konci 16. století získali zámek Dietrichštejnové a po rozsáhlém požáru v roce 1719 získal zámek dnešní podobu. 

  Zámek je dominantou Mikulova a stojí na skalním útesu „Zámecký vrch”, takže jeho siluetu spatříte již z dáli. Ze zámeckého parku si můžete užít výhledy na Mikulov a jeho malebné okolí, Kozí Hrádeček a Svatý kopeček.

   

  Otevřeno: Vstupné:
  Zámek Mikulov Zámek Mikulov Zámek Mikulov Vyhlídka na Mikulov z hradeb zámku Vyhlídka na Mikulov z hradeb zámku Vyhlídka na Svatý kopeček Zámek Mikulov Zámek Mikulov Zámek Mikulov
 • Kozí Hrádek Kozí Hrádek

  Kozí hrádek byl vybudován v 15. století pro ochranu tehdejšího hradu v Mikulově. Tato dvoupatrová dělostřelecká věž sloužila na ochranu nejen hradu Mikulov, ale také cest v rámci celé střední Evropy. Vy si zde můžete prohlédnout pozdně gotické předsunuté opevněné s břitem. Nyní zřícenina slouží pro veřejnost jako odpočinkové a vyhlídkové místo.

  Prohlídka na zřícenině (vyhlídce) lze jen tehdy, kdy na hradu vlaje vlajka :-).

  Otevřeno: Vstupné:

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště Mikulov

  Výchozí bod výletu jsme vybrali levné placené parkoviště nedaleko zámku. Z parkoviště rovně do jednosměrky.

  Otevřeno: Vstupné:
TOPlist
Neustále přidáváme trasy