Z Churáňova na Jezerní a Chalupskou Slať

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 29.8 km Obtížnost: Střední Převýšení: 245 m Hodnocení: 80/5

Výlety Šumava, Česká Republika

Z Churáňova na Jezerní a Chalupskou Slať

Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku parkoviště, poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

 
 
 

Fotografie a zajímavosti naleznete v ''Bodech zájmu''. 

Z parkoviště na Churáňově vyrazíte severně okolo cedule Churáňov po trase č. 1203. Po chviličce minete Churáňovské chalupy a na nedalekém rozcestí ve tvaru Y s názvem Pod Churáňovem pokračujte vlevo směrem na Mezilesní slať. Záhy minete odbočku zpět na Churáňov a dostanete se k dalšímu rozcestí ve tvaru Y. Zde odbočte doleva a po kamenité lesní cestě vyšlápnete krátké stoupání. Pod Churáňvským vrchem jeďte směrem k již zmiňované Mezilesní slati, kde zahnete doprava na nedalekou Zlatou Studnu.

Od Zlaté Studny pokračujte stoupáním a po 800 m na rozcestí ve tvaru T se napojíte na asfaltku. Zahnete doleva a po pěkné lesní cestě sjedete k Horské Kvildě. Na hlavní komunikace zahněte doleva směrem Kvilda.

 

Na Horské Kvildě můžete zaparkovat na placeném parkovišti a vyrazit na okruh odtud. Kousek za Horskou Kvildou je odbočka k Jezerní slati, což je další zajímavost na této trase.Po prohlídce slatě se vrátíte na hlavní a pokračujete sjezdem na Kvildu. Při výjezdu z lesa můžete navštívit Jelení výběh (parkoviště a výběh budete mít po levé ruce).V centru Kvildy uvidíte kostel sv. Štěpána, proti kterému je informační středisko. V Kvildě naleznete nespočet restaurací, ubytovacích kapacit i parkovišť.

Od kostela pokračujte ve sjezdu směrem na Borovou ladu podél Teplé Vltavy. Těchto 6,5 km je odpočinkový sjezd až k menšímu parkovišti, u kterého zahněte doleva na Svinnou Ladu.
U informačního střediska se po dřevěné lávce dostanete až k Chalupské slati. Je zde i dětské hřiště a mnoho informačních tabulí.

Od informačního střediska pokračujte doprava směrem na Nové Hutě. Na tomto úseku jedete kolem kouzelných chaloupek. Po příjezdu na hlavní komunikaci odbočíte doleva. Po nepříjemném 2 km dlouhém stoupání se dostanete k penzionu Klostermann. Zde odbočte doleva a již mírnějším stoupání se dostanete až na 2 km vzdálené Pláně (prostorné placené parkoviště). S opatrností přejeďte hlavní komunikaci. (Na obě strany jsou zatáčky, do kterých nevidíte!)

Po 500 m odbočte doprava ke skokanskému můstku. Od můstku se vrátíte zpět na rozcestí, kde zahněte doprava a za chvilku vás čeká sjezd do Churáňova. Na dalším rozcestí u cukrárny zahněte doleva a dojedete zpět k výchozímu bodu – parkoviště Churáňov.

 V případě, že se vydáte na trasu z Horské Kvildy, zaparkujete své auto na placeném parkovišti. Vydáte se směrem na Kvildu a první zajímavostí je Tříjezerní slať. Odtud se už držte popisu trasy.

Za předpokladu, že zaparkujete na placeném parkovišti v Kvildě, které se nachází za obcí směrem Horská Kvilda, vydáte se směrem do centra a první zajímavostí bude kostel sv. Štěpána. Od něho pokračujete na Borovou Ladu dle popisu trasy.

Placené parkoviště v Borové Ladě najdete v zatáčce u pošty. Z parkoviště se vydáte směrem Kvilda a za Teplou Vltavou odbočíte doprava na Svinnou Ladu. První zajímavostí bude Chalupská slať.

Další parkoviště na trase naleznete mezi Novými Hutěmi a lyžařským areálem Churáňov. Toto parkoviště je u rozcestí Pláně. S opatrností přejedete hlavní silnici a první zajímavostí bude skokanský můstek. Dále pokračujete dle popisu trasy. U parkoviště a autobusové zastávky v Mechově odbočte vlevo k Hauswaldské kapli. Po osmnácti kilometrech sjedete z hlavní silnice opět na cyklotrasu.

Booking.com

 

 • Churáňov parkoviště (výchozí bod)

 • Zlatá studna

 • Odbočka na Jezerní slať (WC, parkoviště)

 • Jezerní slať s rozhlednou

 • Jelení výběh

 • Kostel sv. Štěpána

 • Informační středisko Kvilda

 • Muzeum Kvilda

 • Chalupská slať

 • Skokanský můstek Churáňov

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Churáňov parkoviště (výchozí bod) Churáňov parkoviště (výchozí bod)

  Z parkoviště pokračujete ve směru šipky na Churáňov. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Churáňov parkoviště (výchozí bod) Churáňov parkoviště (výchozí bod)
TOPlist
Neustále přidáváme trasy