Vlakem do Zlaté Koruny a na kole do Českých Budějovic

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 27.5 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 280 m Hodnocení: 60/5

České Budějovice a okolí, Česká Republika

Vlakem do Zlaté Koruny a na kole do Českých Budějovic

Doprava vlakem
Odkud: Datum:
Kam: Zlatá Koruna Čas:

 

Z nádraží ve Zlaté Koruně se vydáte směrem k hlavní silnici, kde odbočíte odbočíte doprava přes trať a po hlavní silnici sjedete na náves. Zde se v pravotočivé zatáčce vydáte rovně. Vedle obecního úřadu projedete bránou a odbočíte doprava. Podél rybníčku se dostanete ke vchodu do kláštera. Po prohlédnutí kláštera se vrátíte zpět na náves, kde odbočíte vlevo přejedete Vltavu a za ní odbočíte doleva. Celou cestu se držíte na cyklotrase č. 7 (dříve č. 12). Najdete zde půjčovnu raftů, restauraci a potraviny. Přes řeku se nám naskytne úchvatný pohled na klášter. Dále pokračujte po proudu řeky a zhruba po 600 metrech odbočíte doprava do lesa. Čeká vás  velmi nepříjemné stoupání. Cesta v těchto místech má povodněmi strženou krajnici a protijedoucí cyklisté mohou být nebezpeční.

 Vyhledat ubytování v okolí

Při výjezdu z lesa na rozcestí u kaštanu pokračujete rovně a následně ve Štěkřích odbočíte vlevo. Za chvíli přijedete do vesničky Záluží. Na návsi u zvonice se dejte vlevo. Po chvilce přijedete k památníku amerického pilota. Po prohlídce pokračujte dále, přijedete k lesu a a evropsky chráněnému místu – hradiště Záluží. Doporučujeme dojet až pod kopec. Místo je velmi dobře značené (u řeky je kemp). Poté se tou samou cestou vrátíte do Záluží, na návsi odbočíte 2x doleva.

 

 

Ve vesničce Čertyně odbočíte doprava, po chvilce v Radosticích doleva. V Opalicích na konci vsi pokračujte na rozcestí rovně, ale můžete se zde zastavit v místní hospůdce, viz reklama na plotě.

Za Opalicemi vás čeká sjezd a následný proti kopec do osady Rančice. Za ní přijedete k rozcestí u hlavní silnice. Až k tomuto místu jste měli mnohokrát možnost zhlédnout po levé ruce Kleť. Díváte-li se mírně vlevo před sebe, zhlédnete zámek Hlubokou a vlevo chladící věže jaderné elektrárny Temelín (samozřejmě je nutná dobrá viditelnost).

 

Pokračujte podél hlavní silnice rovně směrem na Boršov nad Vltavou. Po vjezdu do lesa odbočte 2x vpravo až přijedete na konečnou autobusu čísla 7. Zde můžete navštívit mlýnské a těstárenské muzeum, které se nachází v areálu Zátkovy továrny. Po kostkách se dostanete až k restauraci pod Skálou, za kterou se u mostu přes řeku dáte doprava. Podjedete viadukt, před železničním přejezdem odbočíte doleva. Pokračujte podél trati a za nádražím  300m zahněte doprava, přejdete přes most nad hlavní silnicí a mírným sjezdem po horší asfaltce se dostanete k hlavní silnici do ČB, kde odbočíte doleva. Za čerpací stanicí Benzina na světelné křižovatce odbočíte doleva a přes Beránkovo nábřeží dojedete k řece Vltavě. Po jejím pravém břehu se okolo fotbalového a hokejového stadionu i hvězdárny dostanete k železnému mostu s modrým obloukem., přes který přejedete do ulice Biskupská. Tato ulice vás dovede až na náměstí Přemysla Otakara II., kde zhlédnete Černou věž, Samsonovu kašnu a radnici v barokním slohu. 

 Link na vlakové spojení

Co s sebou: Zámek na kolo k prohlídce kláštera

 
 
 

  • Nádraží Zlatá Koruna

  • Klášter Zlatá Koruna

  • Pomník sestřeleného amerického pilota

  • Hradiště Záluží

  • Železná panna

  • Náměstí Přemysla Otakara II.

TOPlist
Neustále přidáváme trasy