Vlakem do Třísova, Dívčí Kámen, Náměstí ČB

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 22.1 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 376 m Hodnocení: 80/5

České Budějovice a okolí, Česká Republika

Vlakem do Třísova, Dívčí Kámen, Náměstí ČB

Doprava vlakem
Odkud: Datum:
Kam: Třísov Čas:

 

Po vystoupení z vlaku v Třísově přejeďte přes trať. Za tratí se nachází občerstvení, které je otevřené i v sobotu a neděli. U parkoviště odbočte doleva a u kapličky pokračujte rovně. Po chvilce a mírném sjezdu dojedete až k nádherné vyhlídce na zříceninu Dívčí kámen. V této části si při sjezdu dejte pozor na odvodňovací rigoly. Poté pokračujete směrem k řece. U stodoly odbočíte doleva. Po panelce se dostanete ke Křemžskému potoku, za kterým odbočíte vlevo. Podél potoka, po pěkné lesní cestě, se dostanete kolem ohrady s oslíky až ke zřícenině hradu Dívčí kámen. Doporučujeme prohlídku za vstupné pouhých 40 Kč.

 Vyhledat ubytování v okolí

Po prohlídce se vydáte přes Křemžský potok, který na krátkém úseku do Holubova přejedete hned několikrát (5x). Tento úsek je kouzelný nejen častým překonáváním křemžského potoka, ale také výhledy na přilehlé skalky. Míjíte zde Přírodní rezervaci Holubovské hadce.

 

 

V Holubově na hlavní silnici se dáte doprava. Za mostem přes potok odbočíte opět vpravo. Po cca 300m stoupání sjedete z hlavní komunikace doprava na lesní cestu. Na následném rozcestí v lese pokračujete rovně podél stavení. Na dalším rozcestí opět rovně, minete rybník a přejedete nechráněný železniční přejezd. Následuje úsek s horším povrchem, zpevněný sutí ze staveb.

 

V místě, kde se potká lesní cesta s asfaltkou odbočíte doprava a opustíte cyklotrasu č. 1127. Tato cesta je sice s horším povrchem, ovšem výhledy na Hlubokou a Temelín za horizontem jsou nádherné.
Za hřbitovem přejedete křižovatku rovně. Za vsí se držíte na Boršov, minete odbočku na Záhorčice. V lese u křížku odbočíte doprava k nedalekému pomníku letce USA. Cesta na úseku od památníku do Boršova je ve špatném stavu. Dojedete k vilové čtvrti a projedete ji rovně až ke kostelu. Za kostelem odbočíte doprava na hlavní silnici. Dále jedete po hlavní silnici, která vás přivede k mostu přes řeku. Za mostem odbočte doleva a pokračujte k viaduktu.

Podjedete viadukt a před železničním přejezdem odbočíte doleva. Pokračujte podél trati, za 300m zahněte doprava, přejdete přes most nad hlavní silnicí a mírným sjezdem po horší asfaltce se dostanete k hlavní silnici do ČB, kde odbočíte doleva. Za čerpací stanicí Benzina na světelné křižovatce odbočíte doleva a přes Beránkovo nábřeží dojedete k řece Vltavě. Po jejím pravém břehu se okolo fotbalového a hokejového stadionu i českobudějovické hvězdárny dostanete k železnému mostu s modrým obloukem, přes který přejedete do ulice Biskupská. Tato ulice vás dovede až na náměstí Přemysla Otakara II.. 

 

 
 
 

  • Nádraží Třísov

  • Občerstvení Třísov

  • Odbočka k vyhlídce

  • Soutok Křemžského potoka s Vltavou

  • Dívčí kámen

  • Pomník druhého sestřeleného amerického pilota

  • Železná panna

  • Náměstí Přemysla Otakara II.

TOPlist
Neustále přidáváme trasy