Vinařská naučná stezka, zámek Valtice, kolonáda na Reistně

Typ: Pěší trasa Vzdálenost: 4.8 km Obtížnost: Střední Převýšení: 88 m Hodnocení: 80/5

Jižní Morava, Česká Republika

Vinařská naučná stezka, zámek Valtice, kolonáda na Reistně

Výlet začíná na náměstí Svobody ve Valticích, kde můžete také nechat auto na placeném parkovišti. Na náměstí můžete zhlédnout kostel Nanebevzetí Panny Marie, mariánský morový sloup, kašnu i budovu městského úřadu. Navštívit na náměstí můžete Muzeum vinařství, zahradnictví a životního prostředí a nebo třeba vinný sklípek :-).

 
 
 

Z náměstí trasa pokračuje průchodem uprostřed náměstí k zámku. Užijte si zámek, doporučujeme navštívit některý z návštěvnických okruhů. Pokud vás zajímají různé bylinky, určitě se stavte v přilehlé bylinné zahradě. V zámku se nachází Hotel Hubertus s restaurací.

Trasa pokračuje skrz zámek, kde za zadní bránou odbočte doleva a pokračujte po Vinařské naučné stezce zámeckým parkem směr Kolonáda na Reistně.

Až dorazíte ke kolonádě, určitě doporučujeme jí navštívit. Z vyhlídkové terasy se vám otevřou výhledy na Valtice s vinohrady, Lednici s Minaretem, Malé Karpaty, Mikulov, Pálavu a rakouské město Schattenberg.

Od kolonády si můžete trasu rovně k Muzeum železné opony, kde si budete moci prohlédnout expozici množství uniforem, zbraní nebo věrné kopie „železné opony”. Pokud se chcete již vrátit zpět do Valtic pokračujte po Vinařské NS za kolonádou.

Ve Valticích si můžou plnoletí dopřát tečku za výletem v některém z vinařských sklípků ;-). 

 

 

  • Náměstí Svobody - Valtice

  • Zámek Valtice

  • Kolonáda na Reistně

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

  • Náměstí Svobody - Valtice Náměstí Svobody - Valtice

    Výchozím bodem trasy je náměstí Svobody, na kterém se nachází placené parkoviště.

    Na náměstí najdete mariánský sloup, kostel Nanebevzetí Panny Marie, Muzeum vinařství, zahradnictví a živ. prostředí a také uličku k zámku. Průchod k zámku naleznete uprostřed náměstí naproti městského úřadu.

    Otevřeno: Vstupné:
TOPlist
Neustále přidáváme trasy