Velhartice a zámky v okolí

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 22.6 km Obtížnost: Střední Převýšení: 152 m Hodnocení: 80/5

Výlety Šumava, Česká Republika

Velhartice a zámky v okolí

Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku parkoviště, poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

 

 

 Fotografie a zajímavosti naleznete v ''Bodech zájmu''. 

Zaparkujete auto na dobře přístupném parkovišti nedaleko hradu Velhartice. Kola můžete nechat na autech a dojít pár set metrů pěšky k hradu.

Po prohlídce hradu nasedněte na kola a vydejte se vpravo směr Drouhavec. Po kilometrovém sjezdu se za říčkou Ostružná ( v těchto místech chytával ryby J.Werich) dáte doprava, kde vás čeká stoupání k nedaleké vsi Drouhavec. Na jejím začátku zahněte doprava a vystoupáte k obci Cihelna. Na začátku Cihelné je další rozcestí, kde se dáte doleva. Za Cihelnou vás čeká sjezd serpentinami a krátké stoupání do Maršovic.

 

Z Maršovic po kilometrovém sjezdu zahněte u autobusové zastávky doleva. Projedete Částkov a zakrátko dojedete do Svojšic, kde za rybníčkem zhlédnete tvrz. Poté se vrátíte do Částkova a u autobusové zastávky se dáte doleva (rozcestník Sušice 9). Rozhledna, které jste si cestou všimli, se jmenuje Svatobor. Po chvilce přijedete do vesničky Žikov, kde se dáte  doprava na Posobice. V Posobicích zahněte doleva a projedete kolem kapličky.

Těsně před Petrovicemi zahněte doprava k již viditelnému zámku Kněžice. U zámečku zahněte doleva a na nedaleké návsi se dáte opět vlevo. Po 200m si můžete prohlédnout kostel sv. Petra a Pavla. Od kostela pokračujete zpět směrem na Hlavňovice.

Za Petrovicemi vás čeká sjezd a poté mírné stoupání po perfektní asfaltce do Hlavňovic. Zámek v Hlavňovicích leží po levé ruce na začátku obce. Je bohužel v tragickém stavu. V Hlavňovicích na návsi je k vidění kostel a od něj pokračujete po hlavní silnici rovně směrem Běšiny. Po mírném a krátkém sjezdu se dostanete až k velkému rozcestí, kde odbočte doprava a okolo rybníčku Bušek (možnost koupání) přijedete do Velhartic. U Velhartic je odbočka doleva ke hřbitovu, od kterého je pěkný výhled na Velhartice a zejména na jeho dominantu – hrad. Od hřbitova se vrátíte na hlavní silnici, kterou přejedete rovně a posléze projedete přes náves Velharticemi až k výchozímu bodu, kterým je parkoviště. Výlet na nedaleký hrad Kašperk naleznete zde.

S sebou: fotoaparát, videokamera 

 
 
 

 • Parkoviště Velhartice (výchozí bod)

 • Hrad Velhartice

 • Tvrz Svojšice

 • Zámek Kněžice

 • Kostel sv. Petr a Pavel

 • Kostel sv. Jana Nepomuckého

 • Vyhlídka na hrad Velhartice

Fotogalerie

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště Velhartice (výchozí bod) Parkoviště Velhartice (výchozí bod)

  Výchozím bodem trasy je parkoviště u hradu ve Velharticích. 

  Nabídka Last Minute Zájezdů!

  Otevřeno: Vstupné:
  Parkoviště Velhartice (výchozí bod) Cesta k hradu
TOPlist
Neustále přidáváme trasy