Ústí nad Orlicí, rozhledna Andrlův Chlum

Typ: Pěší trasa Vzdálenost: 4.9 km Obtížnost: Těžká Převýšení: 245 m Hodnocení: 60/5

Svitavsko, Česká Republika

Ústí nad Orlicí, rozhledna Andrlův Chlum

Výchozím bodem tohoto výletu je nádraží a parkoviště v Ústí nad Orlicí. Od nádraží se vydejte po žlutém turistickém značení směrem k rozcestí Kerhatice. Žluté turistické značení vás dovede až k rozhledně.

 
 
 

U rozcestníku Kerhatice odbočte doleva, přejděte přes řeku Tichá Orlice a odbočte znovu doleva. Za necelých 300 metrů, kdy jste šli po silnici, si pohlídejte odbočku doprava do lesíka. Pokračujte po žlutém značení, minete Údolí Vlčí důl a posléze dojdete k rozcestí Nad Vlčím dolem.

Houštím vyjdete u silnice, kterou přejděte a mírně vlevo vás rozcestník navede kudy pokračovat k rozcestí V Lipovci. Po žlutém značení se dostanete přes rozcestí Pod Chlumem k rozhledně Andrlův Chlum.

Pod rozhlednou se nachází dětské hřiště, restaurace s parkovištěm, ale také malá perníková chaloupka, vodník či frňákovník.

Od rozhledny se vraťte zpět po zeleném značení směrem přes Křížovou cestu, na které si prohlédnete 14 kaplí. Zelené turistické značení vás dovede k rozcestí Mendrik, na kterém odbočte doprava a následně doleva na chodník podél silnice. Za necelých 200 metrů odbočte doprava a pokračujte zpět k nádraží.

 

 

  • Nádraží a parkoviště Ústí nad Orlicí

  • Rozhledna Andrlův Chlum

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

  • Nádraží a parkoviště Ústí nad Orlicí Nádraží a parkoviště Ústí nad Orlicí

    Výchozím bodem výletu je nádraží Ústí nad Orlicí a neplacené parkoviště. 

    Otevřeno: Vstupné:
    Nádraží a parkoviště Ústí nad Orlicí Nádraží a parkoviště Ústí nad Orlicí Nádraží a parkoviště Ústí nad Orlicí
TOPlist
Neustále přidáváme trasy