Trapistický klášter, rozhledna Drahoušek

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 29.1 km Obtížnost: Střední Převýšení: 225 m Hodnocení: 60/5

Orlík - Slapy, Česká Republika

Trapistický klášter, rozhledna Drahoušek

Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku parkoviště, poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

Z parkoviště v Nové Živohošti se vydáte zpět cestou, kudy jste přijeli. Na nedalekém rozcestí Nová Živohošť odbočíte doprava po zelené značce kolem chatek. Příštích 700m upozorňujeme na příkré stoupání, až k rozcestí na louce ve tvaru T. Zde odbočíte doleva a již mírnějším stoupáním se dostanete až k chaloupkám, u kterých odbočíte doprava k nedaleké velmi pěkné vyhlídce na trapistický klášter.
Upozorňujeme, že cesta dále nevede. Poté se vrátíte zpět k chaloupkám, odbočíte doprava a pokračujete po zelené značce až do Nahorub. V Nahorubech zatočte doprava a za chvilku po značení k trapistickému klášteru opět doprava.

 

 


Kdo již nechce jet k branám kláštera, může pokračovat doleva na Dubliny. Na závěr před vesničkou Dubliny je nepříliš dlouhé stoupání. Na návsi odbočíte doleva směrem na nedaleké Osečany. V případě, že byste chtěli zhlédnout nepřístupný zámek v Osečanech, odbočíte u rybníka doprava do vsi a u hospody opět doprava. Projedete rovně náves a následně rovně branou přes bývalý statek k zámku. (Opravdu je to průjezdné). Pak se vrátíte sjezdem zpět k rybníku Loužek nad vsí Osečany.
Pokud nepojedete do Osečan, odbočíte u rybníka doleva a po chvilce na značené odbočce doprava k rozhledně Drahoušek. Následují 2 km táhlého stoupání. Na parkovišti odbočíte doprava k rozhledně, kde se vám otevřou výhledy do všech světových stran.

 

Po zhlédnutí rozhledny se vrátíte sjezdem zpět k rybníku Loužek a zde odnočíte vpravo  směr Křečovice. Před Křečovicemi vás čeká příjemný sjezd. V obci odbočíte doleva na Krchleby. Na návsi si zajisté všimnete hospůdky a JZD, kde se natáčel film „Vesničko má středisková". Při pohledu na okna hospody vám jistě naskočí hláška z filmu: „Chlapi nelejte to pivo z oken".
Za Křečovicemi se mírným stoupáním dostanete do Krchleb, které projedete po hlavní silnici. Nad vsí na rozcestí ve tvaru T odbočíte doleva. Jeďte asi 100 m a pokračujte rovně směr Nová Živohošť. Cesta vás lesem a  sjezdem dovede až k parkovišti. 

 
 
 

  • Parkoviště u ubytovacího areálu

  • Vyhlídka na klášter

  • Trapistický klášter Naší Paní nad Vltavou

  • Rozhledna Drahoušek

  • Hospoda z filmu Vesničko má středisková

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

  • Parkoviště u ubytovacího areálu Parkoviště u ubytovacího areálu

    Výchozí bod trasy.

    Otevřeno: Vstupné:
TOPlist
Neustále přidáváme trasy