Tábor okolo Lužnice

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 15.3 km Obtížnost: Střední Převýšení: 131 m Hodnocení: 40/5

Pěší i cyklo výlety Tábor, Česká Republika

Tábor okolo Lužnice

Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku parkoviště, poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

 

 

Od nádraží v Táboře jedete jižním směrem ulicí u Bechyňské dráhy. Za Penny odbočíte doprava ke křižovatce. Zde dojedete po chodníku ke druhému přechodu. Přejdete na druhou stranu, odbočíte doleva a hned doprava do Hromádkovy ulice. Ani v ní se dlouho nezdržíte, protože hned odbočíte doprava do ulice Údolní kterou se svezete až k rozcestí ve tvaru Y.

 

Na rozcestí se dáte doleva k již viditelnému železničnímu mostu. Zde sjedete z cyklotrasy číslo 11 a napojíte se na trasu č. 1173. Pokračujte proti proudu řeky Lužnice až k sídlišti Nad Lužnicí. Zde minete ovál pro bruslaře a za parkovištěm se dáte doprava. Podjedete paneláky a u starších vilek odbočte vlevo. V tomto místě je napravo u řeky pěkný jez.

Táborskou ulicí jedete až k ulici Prokopa Holého, odbočte doprava a na konci ulice zatočte doprava k lávce přes řeku. Zde jedete po cyklotrase č. 1206. Na druhém břehu minete fotbalové hřiště. Za ním se u lesa dáte doleva a pokračujete horší asfaltkou stoupáním.

Při výjezdu z lesa u garáží odbočte doprava a již mírnějším táhlým stoupáním přijedete k Radimovicím u Želče. Na začátku vsi na křižovatce odbočte doprava na polní cestu ke kapličce s pěkným výhledem na Tábor a okolí. Poté pokračujte podél vsi k hlavní silnici. Vesnici mějte po levé ruce. Sjedete z trasy č. 1206. U stožáru odbočte doprava na hlavní silnici.

Na nedaleké křižovatce odbočte doprava na Tábor. Jste zpět na trase č. 11. Jedete příjemným sjezdem až k dobře značené odbočce k ZOO ve Větrovech.

Od ZOO se vraťte na hlavní silnici a odbočte doprava. Sjezdem pokračujete směr Tábor. Přejedete nechráněný železniční přejezd a na konci vsi Horky odbočíte doprava. Mezi vilkami pokračujte sjezdem a na návsi jeďte vlevo a to zopakujte i na konci vesnice.

Po příjezdu na hlavní odbočte vpravo, pokračujete ve sjezdu. Za autobusovou zastávkou jeďte po hlavní silnici. Je zde pěkná restaurace. Za restaurací jeďte po širokém chodníku a za chvilku přejedete přes Lužnici. Za mostem se dejte vpravo. Za chvíli přijedete na stopku a za ní po jedete po nábřeží po stejném břehu. Přijedete na rozcestí, kde jste dnes již byli. Odbočíte doleva a Údolní ulicí vystoupáte až k Hromádkově ulici. Zde zahnete doleva. Na semaforech přejdete na druhou stranu a za rohem minete Penny a jste u nádraží. 

 
 
 

 • Nádraží a parkoviště Tábor

 • Inline dráha s hřištěm a restaurací

 • Parkoviště u OZ Komora

 • Vyhlídka na Tábor a okolí

 • ZOO Větrovy

Fotogalerie

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Nádraží a parkoviště Tábor Nádraží a parkoviště Tábor

  Vlakové nádraží s přilehlými parkovišti.

  Otevřeno: Vstupné:
  Nádraží a parkoviště Tábor Přilehlé parkoviště Nádraží a parkoviště Tábor Ceny stání
TOPlist
Neustále přidáváme trasy