Šumavský maraton 2017

Typ: Běžky Vzdálenost: 44.5 km Obtížnost: Těžká Převýšení: 248 m Hodnocení: 100/5

Výlety Šumava, Česká Republika

Šumavský maraton 2017

32. ČT Šumavský Skimaraton se poběží 25. - 26.2. 2017. 

Trasa hlavního závodu: Kvilda, Horská Kvilda, Zhůří, Horská Kvilda, Filipova Huť, Černohorská nádrž, Modravský Most, Na Ztraceném, Ptačí nádrž, Černá hora, Prameny Vltavy, Kvilda. Délka 45 km. 

 

 

Zimní zážitky

Start 45 km dlouhého závodu je v Kvildě (výpadovka na Horskou Kvildu). Mírné stoupání na Horskou Kvildu je na zahřátí super, uběhnete v tlačenici 4 km. První ostřejší stoupání přijde v lese za silnicí. Zbytek profilu trati na Zhůří je velmi odpočinkový. Ze Zhůří na Horskou Kvildu se převážně svezete. Jen pozor na krátký sjezd za druhou silnicí. Za silnicí v Horské Kvildě si raději připlužte k mostíku přes Hamerský potok. Za potokem je další stoupání, které je opět náročnější než ty předchozí (2,2 km převýšení cca 120 m), to již je slušná porce. Z vrcholu stoupání se celkem v pohodě svezete na přejezd přes hlavní silnici ve Filipově Huti. Úsek na Černohorskou nádrž berte jako odpočinkový před prudkým sjezdem k Modravskému potoku. I tento sjezd je ukončen mostíkem tentokráte přes Modravský potok. K rozcestí Na Ztraceném uběhnete 3 km a nastoupáte pohodových 100 výškových metrů. Doporučujeme pro méně zdatné zvolit volnější tempo a odpočinout si před závěrečným stoupáním na Ptačí nádrž a Černou horu. Ze Ztraceného na Ptačí nádrž je nepříjemných prvních 600 m. Pak následuje pohodový sjezd ukončený pěkně klopenou levotočivou zatáčkou s protikopcem k Ptačí nádrži. Máte-li volnou stopu nebrzděte ať se co nejvíce vyvezete. Začátek tří kilometrového stoupání z Ptačí nádrže na Černou horu je celkem v pohodě (1 km s převýšením 30 m). Zbývající dva kilometry jsou s každým metrem náročnější, ale na trase je to poslední těžké stoupání, které poběžíte. Na vrcholu budete mít chvilku možnost zklidnit tepovku před náročným sjezdem k Pramenům Vltavy. Na příštím jeden a půl kilometru sjedete 100 výškových metrů. Sjezd je ukončen levotočivou zatáčkou, za kterou vás terén sám přibrzdí, ovšem pozor na ty co se prostě bojí. Z Pramenů Vltavy do Kvildy je náramný, dlouhý a pohodový sjezd. Do cíle vyběhnete ještě jeden kratší kopeček a potom se jenom svezete do cíle. :-) 

Poběžíte si hlavně užít? Tak se na vrcholu Černé hory vyfoťte ve fotopointu a budete-li mít štěstí, uvidíte ve směru trasy moc hezké panoramata Alp a vpravo Poledník. Hodně zdaru, možná se potkáme na startu... :-)

Závod na 23 km volnou technikou zde

Ceník a registrace

Oficiální ceník (zdroj: skimaraton.cz) 
  

ČT Šumavský

minimaraton 

ČT Šumavský

skimaraton  

kombinované

startovné 

 25.2.2016   25.2.2016 26.2.2017 25.-26.2.2017
1km,2km,5km,8km  23km,46km  23km,45km   
volně - FT  volně - FT  klasicky - CT  FT + CT 
zvýhodněné
(do 19.2.2017) 
100 Kč (4 €)  600 Kč (24 €)  600 Kč (24 €)  1000 Kč (40 €) 
 držitel pasu
Euroloppet 
100 Kč (4 €)  600 Kč (24 €)  600 Kč (24 €)  1000 Kč (40 €) 
základní
(od 20.2.2017) 
200 Kč (8 €)  800 Kč (32 €)  800 Kč (32 €)  1600 Kč (64 €) 
držitel pasu
Euroloppet 
160 Kč (6 €)  640 Kč (26 €)  640 Kč (26 €)  1280 Kč (52 €) 

 

 

 

Ubytování v okolí Kvildy

Šumava Inn

Šumava InnŠumava Inn se nachází v centru Kvildy, pouhých 200 metrů od sjezdovek a nabízí restauraci a lázně se saunou, posilovnou a vířivkou. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu. Objekt je vzdálený asi 10 km od lyžařského střediska Zadov. V bezprostředním okolí jsou běžkařské tratě a místní autobusy staví přímo před vchodem. Na všech pokojích je TV se satelitním příjmem a minibar. Více.. 

Cena (2os. / noc): 1 602 Kč


Hotel Srní

Hotel SrníHotel Srní se nachází uprostřed krásné přírody Šumavy, je obklopen čerstvým vzduchem, rybníky a svěžími zelenými lesy a nabízí vyhřívaný bazén, saunu a fitness centrum. Poklidné noci můžete strávit v plně vybavených pokojích (všechny s balkonem) a začít den bezplatnou snídaní formou bufetu. Bezdrátové připojení k internetu je zdarma k dispozici ve veřejných prostorách hotelu Srní. Více..

Cena (2 os / noc): 1 594 Kč


EA Hotel Churáňov

EA Hotel ChuráňovHotel Churáňov se nachází v nadmořské výšce 1000 metrů v obci Stachy, v národním parku Šumava. Hotel má saunu a 200 metrů to odtud budete mít ke sjezdovkám a běžkařským tratím. Všechny pokoje mají bezplatné Wi-Fi připojení, satelitní TV a koupelnu se sprchovým koutem. V lyžařském areálu Zadov-Churáňov je 70 km udržovaných běžkařských tratí a v létě se lze vydat na výlet po některé z cyklistických a turistických tras. Více..

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 1 715 Kč


Chata Povydří

Chata PovydříChata Povydří se nachází v Srní v Plzeňském kraji, 28 km od města Bodenmais, a nabízí ubytování se saunou a lyžárnou. Nabízí venkovní bazén, sezónní venkovní bazén, zahradní gril a restauraci, kam si můžete zajít na jídlo. Na místě je k dispozici bezplatné soukromé parkoviště a Wi-Fi zdarma ve všech prostorách. Více...

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 1 080 Kč


Chata U Krále Šumavy

Chata U Krále ŠumavyChata U Krále Šumavy s.r.o. je dostupná na lyžích a má restauraci à la carte, ve které se podávají snídaně. Stojí v Kvildě, nedaleko lyžařského vleku a běžkařských tratí. Wi-Fi je zde dostupné zdarma. Všechny jednotky jsou vybavené kabelovou TV a vlastní koupelnou se sprchou a toaletními potřebami zdarma. Každý den jsou dostupné služby pokojské. Více..

Cena (2os./noc): od 1 081 Kč


Penzion Nad Kvildou

Penzion Nad KvildouPenzion Nad Kvildou nabízí ubytování v obci Kvilda. Ve všech prostorách je dostupné bezplatné Wi-Fi připojení a neplacené soukromé parkoviště. Pokoje jsou vybavené TV s plochou obrazovkou a rychlovarnou konvicí. Každý pokoj zahrnuje vlastní koupelnu se sprchou, nebo vanou a sprchou. Penzion nabízí lyžárnu, lyžařskou školu a pronájem jízdních kol. Více..

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 2 000 Kč


U Tichotů

U TichotůApartmány U Tichotů v obci Kvilda leží 300 metrů od místního lyžařského vleku a nabízí ubytování s možností vlastního stravování, zahradu s grilem, stolní tenis a lyžárnu. V celém objektu je zdarma dostupné Wi-Fi a na místě je i bezplatné parkoviště. Nejbližší restaurace se nachází do 200 metrů odtud a 250 metrů od apartmánů je prodejna potravin. Více..

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 1 000 Kč


Penzion Teddy Kvilda

Penzion TeddyPenzion Teddy Kvilda se nachází v srdci šumavského národního parku, hned vedle lyžařského areálu Kvilda. K penzionu dojedete ze sjezdovky na lyžích. Nabízí wellness centrum se saunou a vířivkou. Nabídku doplňují také masáže. Jedná se o apartmány s možností vlastního stravování s TV a Wi-Fi zdarma. Na místě je k dispozici neplacené veřejné parkoviště. Více..

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: od 1 027 Kč


U Černých

U ČernýchU Černých se nachází v srdci Šumavského národního parku, 30 metrů od nejbližší sjezdovky. Nabízí ubytování v pokojích s bezplatným Wi-Fi. Obklopuje jej zahrada s táborovým ohněm. Pokoje jsou vybavené TV a posezením a poskytují výhled do zahrady. Apartmán má i vlastní koupelnu a kuchyni. U Černých nabízí úschovnu na kola a lyžařské vybavení. Parkování zdarma. Více..

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 405 Kč


Penzion Pohoda Kvilda

Penzion Pohoda KvildaPenzion Pohoda Kvilda se nachází ve stejnojmenné vesnici v samém centru šumavského národního parku, 100 metrů od sjezdovek a 200 metrů od tenisového kurtu. Jeho součástí je letní terasa a úschovna lyží a kol. K dispozici je Wi-Fi zdarma. Místní restaurace podává pokrmy české kuchyně. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu se sprchovým koutem a toaletou. Více..

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 1 027 Kč


Ubytování Horská Kvilda

Hotel Rankl

Hotel RanklHotel Rankl je situován v Horské Kvildě v Národním parku Šumava, pouhých 5 minut jízdy od lyžařského areálu Kvilda, a nabízí českou restauraci, saunu, masáže a bezplatné Wi-Fi. Více..

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 1 405 Kč 

 

 

 

 • Nástupiště do běžecké stopy Kvilda

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Nástupiště do běžecké stopy Kvilda Nástupiště do běžecké stopy Kvilda

  Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku parkoviště, poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. Zde se startuje koncem února Šumavský Skimaraton.

  Parkoviště se nachází na výpadovce z Kvildy směrem na Horskou Kvildu. Ideální místo pro začínající běžkaře. Vyběhnout mírným stoupáním na Horskou Kvildu a svézt se zpět, zvládne doopravdy každý. Pokročilejší běžkaři si mohou vybrat trasu dle libosti více směry.

  Např.: Horská Kvilda, U Tří jedlí, Zhůří, Horská Kvilda, Kvilda. I tento okruh zvládne i méně trénovaný běžkař. Na tomto okruhu půjdete několikrát přes asfaltovou silnici a za posledním přechodem vás čeká strmější sjezd k Horské Kvildě.

  Vydáte-li se kopečkem k lesu na Filpovu Huť připravte se, že půjdete stromečkem. 

  Z Horské Kvildy bývá stopa protažená i na Filipovu Huť, Modravu.

  Parkoviště je placené.

  Fotky pořízeny ve středu 11.2.2015. 

  Kvilda, Prameny Vltavy, Bučina, Knížecí Pláně

   

   

  Otevřeno: Vstupné:
  Nástupiště do běžecké stopy Kvilda Nástupiště do běžecké stopy Kvilda
TOPlist
Neustále přidáváme trasy