Špindlerův Mlýn - vodopády

Typ: Pěší trasa Vzdálenost: 10.3 km Obtížnost: Těžká Převýšení: 384 m Hodnocení: 100/5

Krkonoše, Česká Republika

Špindlerův Mlýn - vodopády

My jsme zaparkovali na placeném parkovišti u stanice lanovky na Medvědín. Od parkoviště se vydejte přes lávku k lanovce a odbočte doprava.

Provozní doba lanovky na Medvědín (Květen - Říjen, pondělí - neděle 08:00 - 18:00)

Půjdete proti proudu Labe a po chvilce narazíte po levé straně na řopík Pod Dívčí strání - součást lehkého vojenského opevnění z doby před II. světovou válkou Výlet k řopíkům u Borovan v jižních Čechách. Za řopíkem dojdete k rozcestí pod Dívčí strání, kde odbočíte doprava a zde se napojíte na modré turistické značení, které vás provede první polovinou výletu. U tohoto rozcestí se nachází soutok Bílého Labe a Labe.

Na dalším rozcestí U Dívčí lávky pokračujte dále po modrém značení. Jdete již proti proudu Bílého Labe. Pod Jeleními boudami pokračujte rovně k Velkému vodopádu. Velký vodopád se nachází asi 230 metrů za rozcestím Pod Jeleními boudami.

TIP: Téměř ke každému vodopádu vedou vyšlapané cestičky.

 

Přibližně kilometr od Velkého vodopádu se nachází vodopád Velký skok. Za dalších cca 500 m najdete Balvanový vodopád, následně vás čeká po dalším půl kilometru Dlouhý vodopád. Poté přejdete lávku přes řeku a kousek za ní narazíte na Plotnový vodopád - poslední vodopád na trase.

Od Plotnového vodopádu pokračujte nahoru, kde dojdete k Boudě U Bílého Labe (občerstvení). Zde odbočte doprava a napoíjte se na žluté turistické značení. Tento úsek nás nenapadlo pojmenovat jinak než slovy "I cesta je cíl", protože téměř celou cestu se vám budou otevírat výhledy na okolní špičky hor.

Po žlutém turistickém značení a 4,5 km dojdete k rozcestí Dřevařská cesta, kde pokračujte po červeném značení směrem do Špindlu. Následně přejděte přes Bílý most a odbočte doprava na stezku, která vás dovede zpět k lanovce a parkovišti. Cestou minete minigolf, odbočku na bobovou dráhu a lanový park.

 

 

 • Parkoviště Medvědín

 • Řopík Pod Dívčí strání

 • Pod Dívčí strání - rozcestí

 • Velký Vodopád

 • Vodopád Velký skok

 • Balvanový vodopád

 • Plotnový vodopád

 • Bouda U Bílého Labe

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště a autobusové nádraží (výchozí bod)

  Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku PARKOVIŠTĚ, poté na bod v mapě a potvrďte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, klikněte na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

  Otevřeno: Vstupné:

Sledujte nás nepřetržitě

TOPlist
Neustále přidáváme trasy