Rychnov nad Kněžnou

Typ: Pěší trasa Vzdálenost: 1.3 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 24 m Hodnocení: 60/5

Orlické hory a podhůří, Česká Republika

Rychnov nad Kněžnou

Na tuto krátkou procházku městem jsme se vydali z parkoviště na Poláčkovo náměstí. Parkoviště je placené viz.: Parkoviště na Poláčkovo náměstí.

→ Nabídka ubytování v Rychnově nad Kněžnou ← 

Od parkoviště jsme se vydali do zámeckého parku, kde se nachází jízdárna a dětské hřiště. Ze zámeckého parku jsme vyšli na druhém konci do Smetanovy ulice vlevo. Na rozcestní Rychnov nad Kněžnou - zvonice jsme odbočili doleva do ulice Kolowratská. Hned na začátku jsme si prohlédli bývalou zvonici a památníky významných umělců.

 

 

Kousek pod zvonicí jsme si prohlélo barokní kostel Nejsvětější Torjice. Kostel je také součástí II. prohlídkového okruhu rychnovského zámku, který se nachází pod kostelem. Dále jsme tedy navštívli barokní Kolowratský zámek Rychnov nad Kněznou, jehož historie sahá do 17. století. Mimo prohlídkových okruhů zámku se v areálu nachází také muzeum a galerie Orlických hor.

Od zámků jsme pokračovali stále po ulici Kolowratská až na náměstí, kde se nachází muzem hraček. Bohužel byly všechny restaurace na náměstí v neděli zavřené, takže jsme pokračovali Panskou ulicí zpět k parkovišti. Něco málého k snědku jsme si nakonec koupili v nedalekém Lidlu :-).

Dále stojí za zmínku městský Podorlický pivovar, synagoga a židovské domy, pamatník Karla Poláčka.

 

 • Parkoviště na Poláčkovo náměstí

 • Zámecký park

 • Zvonice

 • Kostel Nejsvětější trojice

 • Kolowratský zámek Rychnov nad Kněžnou

 • Staré náměstí

 • Muzeum hraček

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště na Poláčkovo náměstí Parkoviště na Poláčkovo náměstí

  Placené parkoviště v době Po-Pá 8:00 - 18:00, So 8:00 - 13:00. Z parkoviště se vydejte parkem k bráně do zámecké zahrady.

  → Nabídka ubytování v Rychnově nad Kněžnou ← 

  Otevřeno: Vstupné: 20 Kč/hod.
  Parkoviště na Poláčkovo náměstí Parkoviště na Poláčkovo náměstí Parkoviště na Poláčkovo náměstí Parkoviště na Poláčkovo náměstí Parkoviště na Poláčkovo náměstí Parkoviště na Poláčkovo náměstí

Sledujte nás nepřetržitě

TOPlist
Neustále přidáváme trasy