Punta ala, hrad Rocchette, Castiglione della Pescaia

Typ: Vzdálenost: 45.5 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 112 m Hodnocení: 100/5

Toskánsko výlety, Itálie

Punta ala, hrad Rocchette, Castiglione della Pescaia

Cesta do Itálie

Cesta z Itálie 

Villaggio Il Girasole - Námi doporučená ubytovací kapacita.

Navigace přes google k parkovišti - Klikněte si na kolonku ''Parkoviště'', poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

 
 
 

Výlet začíná na placeném parkovišti v Punta Ale. Na výchozí bod trasy se dostanete přes naší kolonku ''Parkoviště'', více informací naleznete výše. Kousek za kruhovým objezdem na začátku parkoviště půjdete na trojúhelníkovém rozcestí do jednosměrky. Po chvilce minete závoru a za ní naleznete odbočku k vyhlídce, viz ''K vyhlídce Punta Ala''. Dále půjdete pěšinkou okolo plotu až k nechráněné vyhlídce. Zde si ohlídejte děti!

 

Po prohlídce se vraťte k autu. Na kruhovém objezdu sjeďte prvním sjezdem na Castiglione dela Pescaia. Po pár kilometrech vyjedete z lesa a na křižovatce odbočte doprava na Castigilione. Za chvilku si pohlídejte odbočku doprava na Rocchette. Užší asfaltkou pojedete ke kruhovému objezdu, kde zaparkujte na placeném parkovišti.

Z parkoviště pokračujte okolo cedule (Rocchette) pěšinkou k moři. U pláže pokračujte vpravo útesem (nebezpečný úsek), kde se vám za chvíli naskytne výhled na hrad Rocchette. Podíváte-li se jižním směrem uvidíte hrad Castigilione dela Pescaia, který je poslední zajímavostí na trase.

Po prohlídce se vraťte k autu a pokračujte zpět k hlavní silnici. Zde odbočte doprava na Castigilione. Za 4km dorazíte do Castigilione a na prvním rozcestí sjedete z hlavní a pokračujete rovně. Vlevo budete mít výhledy na hrad a po pravé ruce přístaviště jachet. U mostu jeďte opět rovně k parkovišti i zde zaplatíte parkovné. 

Z parkoviště se vraťte na kruhový objezd, kde vás cedulka navede do centra. Za chvilku minete malé náměstíčko a za ním na rozcestí odbočíte doprava ke kamenné bráně. Za branou zahnete ostře vlevo a pokračujete stoupáním. Za chvíli projdete další branou, která je součástí městských hradeb. Za branou odbočte třetí uličkou doprava, která vás dovede k další bráně. U brány zahněte doleva k nedalekému kostelu, kde můžete zapálit svíčku. Za bránou se nachází záchytné parkoviště a výhledy na okolí. Po prohlídce kostela sejděte ze schůdku a odbočte vpravo. Pokračujte opět vpravo okolo zídky, minete hrad. Na konci uličky odbočte vlevo a následně ostře vpravo k nádherné vyhlídce na moře, ostrov Elbu a přístaviště jachet. K vyhlídce projdete další bránou. Za bránou odbočte u zábradlí doprava k vyhlídce, poté se na toto místo vraťte a zahněte před bránou ostře vpravo na schůdky. Při klesání od hradu uvidíte jižním směrem parkoviště, kde se nachází vaše auto. Projdete podchodem, za kterým odbočte doprava a po 50m doleva. Ještě před kavárnou a cukrárnou odbočte doprava do uličky, kterou jste dnes již šli. Ulička vás dovede zpět k parkovišti. V této ulici se nachází rychlé občerstvení a pizzerie. 

Od parkoviště nemůžete vyjet cestou, kterou jste přijeli (jednosměrka). Takže z parkoviště odbočte vpravo a za chvíli jste na kruhovém objezdu s benzínovou stanicí. Zde si vyberete směr, kterým chcete opustit Castiglione dela Pescaia, v našem případě to byla Follonica.

 

Vytiskněte si s sebou na tento výlet mapu.

 

 

 • Parkoviště Punta Ala

 • Vyhlídka Punta Ala

 • Parkoviště a ulička k hradu Rocchette

 • Pláž a hrad Rocchette

 • Parkoviště Castiglione della Pescaia

 • Pizzerie

 • Hospůdka

 • Kavárna a naproti cukrárna

 • Farní kostel San Giovanni Battista

 • Vyhlídka na moře

Toskánsko výlety, Itálie

Toskánsko má rozlohu 22 990 km², 3,5 miliónu obyvatel a dělí se na 10 provincií. Hlavním městem je Florencie (366 000 obyvatel).

Toskánsko je kraj proslulý uměním, historií, působivou scenérií a také významnou produkcí vína. Města často obklopují etruské hradby a hojně rozšířená vegetace cypřišů. Krásné paláce svědčí o bohatství tohoto kraje a středověké radnice ukazují na odvěkou tradici demokracie a samosprávy. Za renesance se uměleckou špičkou stala Florencie, která dodnes láká tisíce turistů svou galerií Uffizi s největší kolekcí italského renesančního umění, půvabným mostem Ponte Vecchio s krámky zlatníků, dómem s baptisteriem, gotickýmkostelem Santa Croce a dalšími památkami. Pisa dokázala ve středověku využít cest do zámoří k obohacení jak městské pokladnice, tak i vzdělanosti a kultury. Dokladem toho jsou stavby v centru města, z nichž nejznámější je určitě Šikmá věž na Campo dei Miracoli „náměstí Zázraků". Arezzo patří k nejbohatším toskánským městům, které prosperuje výrobou šperků. Mezi jedinečné památky tohoto města patří fresky v kostele S. Francesco. Náměstí Piazza del Campo, které se nachází v městě Siena a má tvar lastury, se řadí k největším renesančním náměstím v Evropě. 

 Wikipedia.com

Rady a tipy

Silniční pravidla Rakousko:

 

Povinná výbava:

Mimo běžných dokladů (řidičský průkaz, osvědčení o technickém průkazu, doklad o pojištění zákonné odpovědnosti...) je třeba v případě, kdy řidič vozidla není zároveň jeho vlastníkem mít u sebe potvrzení o zapůjčení vozidla. Dokument by měl být z důvodu srozumitelnosti psán v němčině popř.angličtině.

 

Omezení rychlosti 

pro osobní automobily a motocykly (není-li dopravními značkami vyznačeno jinak):
Nejvyšší rychlost na silnicích: 100 km/h.
Nejvyšší rychlost na dálnicích: 130 km/h.
Nejvyšší rychlost na území obce mezi značkami označujícími začátek a konec obce: 50 km/h,
ve Štýrském Hradci (Graz) 30 km/h; na hlavních ulicích 50 km/hod. Pro automobily s přívěsy nad 750 kg platí mimo obec nejvyšší rychlost 80 km/h, na dálnicích 100 km/h. V případě potřeby může být povolená rychlost omezena.

 

Dálniční poplatky:

Roční poplatek
motocykly 32,90
osobní automobily a obytné vozy (do 3,5 t) 82,70
Dvouměsíční poplatek
motocykly 12,40
osobní automobily a obytné vozy 24,80
10-denní poplatek
motocykly 4,90
osobní automobily a obytné vozy 8,50

 • Platí se formou dálničnch známek a mýtného u tunelů.

 

Alkohol za volantem
Povolená hranice obsahu alkoholu v krvi je 0,5 promile!

 

Silniční pravidla Německo:

 

Povinná výbava:

 • zelená karta, lékárnička, varovný trojúhelník a reflexní vesta. +doklady, atd.

 

Alkohol za volantem:

Alkohol v krvi : 0.5 promile

 

Povolené rychlosti:

v obci: 50km/h

mimo obec: 100km/h

Rychlost na dálnici: neomezeně (Za mlhy je rychlost na dálnici omezena.)

-Automobil s obytným přívěsem vybavený plaketou TEMPO 100 může jet na dálnicích 100 km/h.

 

Dálniční poplatky:

Pro automobili: bezplatné

Nad 12t: 10 – 30 Eur/100km (mýtné)

 

Silniční pravida Itálie:

 

Povolené rychlosti:

auto - v obci: 50 km/h (s karavanem 50 km/h)

mimo obec: 90 km/h (80 km/h)

na dálnici: 130 km/h (100 km/h).

 

Dálniční poplatky:

Mýtné: cca 5,5 Eur/100km

 

Povinná výbava:

 Ve výbavě musí být červený trojúhelník. Povinné je používat světla při průjezdu tunelem. Podle novely italského silničního zákona s účinností od 07.08. 2002 jste povinni svítit kromě obvyklých případů (snížená viditelnost, noc a pod.) zajízdy po dálnici a hlavních mimoměstských komunikacích vždy.

 

Alkohol za volantem:

0,5 promile

 

Silniční pravida Francie:

 

Povinná výbava:

Alkoholtester, výstražný trojúhleník, reflexní vesta.

 

Povolené rychlost:

V obci: 50km/h

Mimo obec: 90km/h

Na dálnici: 130 km/h

 

Dálniční poplatky:

Bezplatné + některé úseky placené (mýto).

 

Alkohol za volantem:

0,5 promile.

 

 

 

 

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště Punta Ala Parkoviště Punta Ala

  Parkoviště, které začíná na začátku serpentýn. Je dostatečně dlouhé a mimo hlavní turistickou sezonu jsme nikdy neměli problém. Hned na začátku parkoviště se nachází parkovací hodiny.

  Otevřeno: Vstupné:
  Parkoviště Punta Ala Tudy pokračujte

Přesměrování na booking.comVillaggio Il Girasole 

Villaggio Il Girasole je velký resort situovaný v parku u pláže v městečku Follonica. Nabízí nezávislé apartmány s možností vlastního stravování, sluneční terasu se 2 bazény a neplacené parkování. Další informace zde

 

Villaggio Il GirasoleVillaggio Il GirasoleVillaggio Il GirasoleVillaggio Il GirasoleVillaggio Il Girasole


Přesměrování na booking.comRelais "Torre Mozza" - Dimora d' Epoca 

Relais "Torre Mozza" - Dimora d 'Epoca se nachází v Toskánsku ve městě Follonica, 39 km od Grosseta, a nabízí wellness centrum, vířivku a vlastní bar. Na místě je k dispozici bezplatné Wi-Fi a neplacené soukromé parkoviště. Další informace zde

 

Relais Relais Relais Relais Relais


Přesměrování na booking.comGolfo del Sole ****

Golfo del Sole je situovaný v parku přímo u pláže, jen 5 minut jízdy od města Follonica a 20 minut od města Piombino, odkud jezdí trajekty na ostrov Elba. Nabízí několik bazénů, sportovní vyžití, bary a restaurace. Parkoviště můžete využívat zdarma. Další informace zde

 

Golfo del SoleGolfo del SoleGolfo del SoleGolfo del SoleGolfo del Sole


Přesměrování na booking.comHotel Ausonia ***

Hotel Ausonia se nachází v borových lesích na toskánském pobřeží naproti ostrovu Elba. Nabízí soukromou pláž a klimatizované pokoje s vlastní koupelnou, satelitní TV a minibarem. Další informace zde

 

Hotel AusoniaHotel AusoniaHotel AusoniaHotel AusoniaHotel Ausonia


Přesměrování na booking.comHotel La Pineta *** 

Hotel La Pineta stojí ve městě Follonica, pouhých 100 metrů od pobřeží, od kterého jej dělí jen borový les, a nabízí klimatizované pokoje a apartmá, restauraci i bar s patiem. Další informace zde

 

Hotel La PinetaHotel La PinetaHotel La PinetaHotel La PinetaHotel La Pineta


Přesměrování na booking.comFattoria Cirene 

Tradiční venkovský dům Fattoria Cirene se nachází ve městě Follonica, pouhých 10 minut jízdy autem od tamních písečných pláží, je obklopený toskánskou krajinou a nabízí rozlehlou zahradu i venkovní bazén. Více informací zde

 

Fattoria CireneFattoria CireneFattoria CireneFattoria CireneFattoria Cirene


Přesměrování na booking.comFollonica Apartments  

Follonica Apartments se nachází 5 minut jízdy autem od pobřeží Středozemního moře a nabízí ubytování v klasickém stylu, zahradu, bezplatný venkovní bazén s lehátky a slunečníky i zdarma dostupné Wi-Fi. Více informací zde

 

Follonica ApartmentsFollonica ApartmentsFollonica ApartmentsFollonica ApartmentsFollonica Apartments


Přesměrování na booking.comBorgo Valmarina 

Borgo Valmarina se nachází ve Follonice, nedaleko státní silnice SS1 a 500 metrů od moře. Nabízí venkovní bazén a apartmány se zařízenou zahradou nebo terasou. Více informací zde

 

Borgo ValmarinaBorgo ValmarinaBorgo ValmarinaBorgo ValmarinaBorgo Valmarina


Přesměrování na booking.comLe Dune 

Le Dune se nachází ve Follonice a nabízí zahradu. Grosseto je odtud vzdálené 37 km. Wi-Fi je k dispozici zdarma ve všech prostorách a využívat můžete také soukromé parkoviště. Více informací zde

 

Le DuneLe DuneLe DuneLe DuneLe Dune

TOPlist
Neustále přidáváme trasy