Parkoviště Kašperk, Nezdice

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 14.1 km Obtížnost: Střední Převýšení: 307 m Hodnocení: 60/5

Výlety Šumava, Česká Republika

Parkoviště Kašperk, Nezdice

Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku parkoviště, poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

Z placeného parkoviště u Kašperku se vydáte doleva směrem Nezdice na Šumavě a přesně po 1 km sjezdu zahněte doprava směrem Pohorsko. Je zde na stromě směrovka. Po odbočení pokračujete mírným sjezdem.

Po krátkém stoupání se dostanete až k zámečku v Záluží. Při výjezdu z lesa si dejte pozor na nerovnost asfaltu, která vytváří těsně před zámečkem nebezpečnou překážku.

 

 

Minete kouzelný zámeček a pokračujete ve sjezdu směrem Pohorsko. Před ním napravo je lesní studánka, od té pokračujte rovně na náves. Tady si můžete na návsi  prohlédnout kapličku.

 

Pak jeďte rovně mezi domky a po žluté značce směrem Strašín. Značení najdete na okapu a kameni. Za Pohorskem k osadě Lazny je úzká asfaltka s horší kvalitou. Dejte si pozor, můžete potkat protijedoucí auta. Dole pod sjezdem se vám naskytne pěkný výhled na kostel ve Strašíně. Na následném rozcestí s lípou odbočíte doprava a po chvilce u zrcadla doleva směrem Strašín. Po kratičkém stoupání, u požární zbrojnice, odbočíte doleva, abyste si mohli zblízka prohlédnout kostelík. Poté se vrátíte zpět k požární zbrojnici. Za ní odbočíte dvakrát doleva. Sjezdem opouštíte Strašín.

Na prvním rozcestí za Strašínem pokračujete rovně a na druhém odbočte doprava, kde po 300 m odbočte opět doprava ke Strašínské jeskyni. Jeskyně se nachází asi 100 m od komunikace. Chcete-li si domluvit prohlídku, je možné po domluvě se starostou p. Helíškem na telefonu 777026845, nebo v infocentru Strašín tel. 602255458. Vstupné je lidové, pro rok 2013 platilo ve výši pro dospělé 40,- Kč a děti do 15 let 20,- Kč. Minimální počet 5 osob. Nutná výbava do jeskyně – neklouzavá obuv, baterka, horší oděv.

Po prohlídce se vrátíte na hlavní komunikaci, odbočíte doleva a vrátíte se na rozcestí. Zde odbočíte doprava směrem Nezdice na Šumavě. Nezdice projíždíte po hlavní silnici, kde cestou zhlédnete muzeum řemeslné výroby. Kousek nad ním se můžete zastavit u zázračné studánky.

Od studánky vás čeká velmi nepříjemné 2,5 km stoupání zpět na parkoviště. Stoupání absolvujte stále po hlavní silnici až k parkovišti. 

 
 
 

 • Parkoviště pod Kašperkem

 • Zámek Záluží

 • Lesní Studánka

 • Kostel Narození panny Marie ve Strašíně

 • Strašínská jeskyně

 • Muzeum řemeslné výroby

 • Zázračná studánka Nezdice

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště pod Kašperkem Parkoviště pod Kašperkem

  Výchozí bod trasy.

  Otevřeno: Vstupné:
  Parkoviště pod Kašperkem
TOPlist
Neustále přidáváme trasy