Nové Údolí, Třístoličník

Typ: Pěší trasa Vzdálenost: 16.1 km Obtížnost: Těžká Převýšení: 535 m Hodnocení: 80/5

Výlety Šumava, Česká Republika

Nové Údolí, Třístoličník

 Fotografie a zajímavosti naleznete v ''Bodech zájmu''. 

Doprava vlakem
Odkud: Datum:
Kam: Nové Údolí Čas:

 

Při výstupu z vlaku v Novém Údolí si všimnete říčky studená Vltava pramenící v Německu. Po zhlédnutí muzea Pošumavské jízdní dráhy a nejkratší mezinárodní železnice o délce 150m, se vydáte směr Stožec. Nedaleko přijdete k prvnímu rozcestí Nové Údolí, kde odbočíte vpravo.

 

 

Na dalším rozcestí v lese se dáte opět doprava až stoupáním po asfaltové cestě dojdete k Rosenauerovu pomníku. Po zhlédnutí pomníku a nedaleké nádrže se vrátíte zpět na asfaltku a vydáte se doprava.

 

Po chvilce dojdete k chaloupce s pramenem, kde sejdete z cesty vpravo. Zde začíná nejstrmější stoupání až na vrchol. Cesta se v těchto místech neustále zužuje a mění se v kamennou cestu. V tomto stoupání jsou hraniční kameny a nádherné vyhlídky. Od studánky na vrchol jste urazili poctivé 2 km. Od výchozího bodu na vrchol jste překonali na pouhých osmi kilometrech převýšení 535m. Gratulujeme!!! Na vrcholu Třístoličníku naleznete i kapličku Johanna Nepomuka Neumanna. Zde zajisté strávíte minimálně hodinku. Jestli se dá v místní restauraci platit korunami, jako na vrchu Ostrý, jsme bohužel nezjistili. Budete-li mít štěstí na počasí, určitě si užijete výhledu do krajiny.

Nazpátek se k vlaku se dostanete tou samou cestou. U studánky doleva, minete pomník a pod ním odbočíte dvakrát doleva.

Pokud se chcete ještě podívat na Plešné jezero, pokračujte podél hranice přes vrchy Trojmezná, Trojmezí hranice tří států, Plechý až k Plešnému jezeru. Přes kamenné moře sejdete k rozcestí Jezerní stezka, kde je i nouzové nocoviště. Zde odbočte doprava a pokračujte příjemným klesáním k nedalekému bufetu U Říjiště. Je tu možnost oddechu a posezení. Od tohoto místa vás cedule bezpečně dovedou až k nádraží v Nové Peci.

 
 
 

  • Nádraží Nové Údolí

  • Nové Údolí CZ/D

  • Rosenauerův pomník

  • Třístoličná cesta - státní hranice

  • Třístoličník

  • Třístoličník - kaple sv. Jana Nepomuka Neumanna

TOPlist
Neustále přidáváme trasy