Nicov, Královský kámen, Javorník

Typ: Pěší trasa Vzdálenost: 10.2 km Obtížnost: Střední Převýšení: 306 m Hodnocení: 60/5

Výlety Kašperské Hory, Česká Republika

Nicov, Královský kámen, Javorník

Informace pro ty co začnou pěší výlet na Javorníku. Jděte nejdříve po zelené, od Krásné vyhlídky po červené ke Královskému kameni a následně k rozhledně a kapli sv. Antonína Paduánského. Výrazně si výlet zkrátíte o nezáživná místa.

 
 
 

K parkovišti odbočíte v Nicově u telefonní budky a dopravního zrcadla. Záchytnými body parkoviště jsou kostel sv. Martina a malé fotbalové hřiště. Autobusová zastávka v Nicově je vzdálena 100 m. Můžete sem dojet ze Stach a Kašperských hor. Chcete-li navštívit keltské hradiště Obří hrad odbočíte pouze na druhou stranu do osady Popelná. 

Z parkoviště se vydáte do mírného kopce. V rozcestí budete mít malou kapličku, u které odbočíte doprava. Vzápětí odbočíte dvakrát doleva na pěšinku. Půjdete mírným stoupání uprostřed větrolamu až do lesa, kde se cesta vylepší. Modré turistické značení vás dovede až k místu s názvem Královský kámen. Lze jsem dojít po červené z Kašperku. Od tohoto místa začnete klesat směrem k rozhledně Javorník. Na pasece se držte vlevo a jděte lesem (značení je možné přehlédnout). Z paseky je výhled na sjezdovku Kobyla na Zadově. Ještě před rozhlednou přijdete na Javorník rozcestí. Zde se můžou napojit ti co přišli po žluté z Pohorska. Vy pokračujete rovně k rozhledně. U rozhledny bylo kabinkové WC a malé občerstvení. 

 

Dále vás modré značení dovede přes mírnou Javornickou sjezdovku k pěkné kapli sv. Antonína Paduánského, jejíž součástí je i léčivý pramen vyvěrající vedle kaple (rozcestník u Rotundy 1005 m.n.m.). Zde si můžete přečíst deset přikázání. Pokračujete kratičký úsek lesem okolo naučných cedulek. Za lesem nepřehlédněte odbočku doprava na polní cestu a sejděte na Javornickou náves (Javorník bus 960 m.n.m.). Na hlavní komunikaci odbočte doprava k soše Karla Klostermanna. Minete autobusovou zastávku a pokračujete až k ceduli konec Javorníka. 

Za dopravní cedulí odbočíte doprava na nenápadnou lesní pěšinku, která se za chvíli rozšíří. Pokračujete po zelném značení k rozcestníku Nad Rovinami. Za lesem dojdete k fotopointu, kde jsme se vyfotili a večer podívali na stránky www.jerabina.cz. Dále přijdete ke Krásné vyhlídce od které pokračujete po červené k vyhlídce Krankoty. V lese u malé chatky odbočíte doprava a jdete dále po červeném značení. Za chvilku minete odbočku doprava do strmého kopce. Ti co půjdou z Javorníka odbočí a od Královského kamene pokračují k rozhledně a zpět do Javorníka.

My jsme ignorovali odbočku ke Královskému kameni a pokračovali rovně po cyklotrase č.1142 k místu zvanému Kohoutí kříž. Ovšem příštích 500 m jsme museli jít lesem, protože místo cesty tekl potůček. Za lesem jsme minuli Kohoutí kříž a polní cestou došli zpět k parkovišti.

 

 

 • Parkoviště Nicov

 • Královský kámen

 • Rozhledna Javorník

 • Rotunda sv. Antonína Paduánského

 • Javorník náves

 • Fotopoint

 • Krásná vyhlídka

 • Krankoty výhledy

 • Rozcestí ke Královskému kameni

 • Kohoutí kříž

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště Nicov Parkoviště Nicov

  Odbočku na neplacené parkoviště najdete u zrcadla  a telefonní budky.

  Otevřeno: Vstupné:
  Parkoviště Nicov Parkoviště Nicov Parkoviště Nicov Parkoviště Nicov Parkoviště Nicov
TOPlist
Neustále přidáváme trasy