Modrava, Horská Kvilda

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 19.7 km Obtížnost: Střední Převýšení: 185 m Hodnocení: 60/5

Výlety Modrava a okolí, Česká Republika

Modrava, Horská Kvilda

Počasí Modrava - Slunečno.cz

Z Modravy se vydáte stoupáním směrem na Kvildu. Projedete Filipovu Huť a za ní ještě před lesem odbočíte doleva k rozcestí Korýtko.

Korýtko projedete rovně a pokračujete mírným stoupáním k lesu. Po pár set metrech začne sjezd, ve kterém minete rozcestí Zlatá stezka a při výjezdu z lesa minete kouzelné chaloupky. Zde se vám naskytne nádherný výhled do krajiny. Za chaloupkami na rozcestí se dáte doprava a přejedete přes kouzelný Hamerský potok. Hamerský potok proslul rýžováním kvalitního zlata. Nedaleko v lese po proudu naleznete četné pozůstatky po rýžování tzv sejpy. Hromádky, které se nacházejí vedle, se nazývají pinky. Pěší výlet okolo potoka naleznete zde. U restaurace odbočíte doprava na hlavní komunikaci.

 
 
 

Hlavní silnicí jedete směrem na Kvildu a po příjezdu do lesa odbočíte doprava k Jezerní slati. Po prohlídce tohoto kouzelného místa se vrátíte na hlavní silnici, odbočíte doprava a pokračujete sjezdem na Kvildu. Při výjezdu z lesa odbočíte doleva k Jelenímu výběhu. Pak se vrátíte na hlavní silnici a sjedete do Kvildy.V Kvildě u kostela, muzea a informačního střediska odbočíte doprava zpět na Modravu. Příští dva kilometry vás čeká nepříjemné stoupání.

 

Posléze již projedete znovu Filipovu Huť, za kterou sjedete zpět do Modravy. U parkoviště na Modravě stojí za zhlédnutí soutok Roklanského a Modravského potoka, kterým vzniká dravá říčka Vydra. Místo se nachází na konci parkoviště. U soutoku je i příjemné posezení. 

Důležité informace

Restaurace a samoobsluhy: Téměř každý penzion má i vlastí restauraci. V Modrém penzionu (vedle informačního střediska) se nachází malý obchod se základními potravinami.

Bankomat: V budově informačního střediska najdete bankomat Komerční banky.

Spojení: Do Modravy dojedete autem či autobusem. Nachází se zde rozsáhlé placené parkoviště. IDOS

Benzínová čerpací stanice: Vzdálena 10 km v obci Srní (výpadovka na Sušici). 

Vstupné a poplatky: Parkovné - 70 Kč/1den, 20 Kč/hod

Lékařská pohotovost a lékárny: Vimperk, Sušice (cca. 30 km).

Pošta: Srní a Kvilda.

Časová náročnost: 2 hodiny.

Další výlety z Modravy: Najdete v pravém postranním banneru ''Související trasy''. Nebo na horní liště vedle kontaktu zadejte klíčové slovo např. Toskánsko... :-) 

Vyžití: Bowling a lanové centrum (Klostermannova chata), pivovar Lyer, muzeum dřevařství

 

Ubytování Modrava a okolí

Klostermannova chata 

Klostermannova chataKlostermannova Chata se nachází v klidné lokalitě obce Modrava, v srdci národního parku Šumava. Nabízí ubytování s bezplatným Wi-Fi a nepřetržitě otevřenou recepci. Na místě lze parkovat zdarma. Klostermannova Chata má všechny pokoje vybaveny satelitní TV, posezením a vlastní koupelnou se sprchovým koutem. Více...

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 1 450 Kč


Modrý penzion

Modrý penzionModrý Penzion se nachází v Modravě v Národním parku Šumava, 6 km od Kvildy. Na místě je k dispozici obchod s potravinami, dětské hřiště, letní terasa a bezplatné Wi-Fi. Studia a apartmány mají kuchyň nebo kuchyňský kout, TV a koupelnu. Součástí některých z nich je také balkon. Půjčovna kol je vzdálená 1 km. Více...


Hotel Modrava

Hotel ModravaHotel Modrava v Národním parku Šumava nabízí restauraci s výběrem à la carte, vířivku a saunu. Na místě je zdarma dostupné Wi-Fi. Všechny ubytovací jednotky mají TV s plochou obrazovkou a koupelnu se sprchou nebo vanou. V některých najdete také posezení. Hotel Modrava zajišťuje také službu půjčení jízdních kol. Více...

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 1 580 Kč


Hotel Madr

Hotel MadrPokoje jsou vybavené satelitní TV s plochou obrazovkou a mají vlastní koupelnu s vanou nebo sprchou, ve které jsou připravené župany a přezůvky. Pro pohodlí hostů jsou k dispozici také bezplatné toaletní potřeby a fén. Nechybí ani TV. Hotel má nepřetržitě otevřenou recepci a na místě najdete i obchod se suvenýry. Tento hotel má lyžárnu a půjčuje jízdní kola a elektrokola. Více...

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 1 780 Kč

 • Modrava parkoviště (výchozí bod)

 • Soutok Roklanského a Modravského potoka

 • Hotel Madr ***

 • Informační středisko Modrava

 • Rozcestí před Horskou Kvildou s výhledy do krajiny

 • Lávka přes Hamerský potok

 • Parkoviště Horská Kvilda

 • Odbočka na Jezerní slať

 • Jezerní slať

 • Jelení výběh

 • Kostel sv. Štěpána

 • Informační středisko Kvilda

 • Muzeum Kvilda

Rady a tipy

Doporučujeme si vzít s sebou zámek na kola.

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Modrava parkoviště (výchozí bod) Modrava parkoviště (výchozí bod)

  Parkoviště slouží jako výchozí bod naší trasy. 

  Otevřeno: Vstupné:
 • Parkoviště Horská Kvilda Parkoviště Horská Kvilda

  Další možný výchozí bod trasy.

  Otevřeno: Vstupné:
TOPlist
Neustále přidáváme trasy