Modrava, Hauswaldská kaple, Antýgl

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 30.1 km Obtížnost: Střední Převýšení: 266 m Hodnocení: 100/5

Výlety Modrava a okolí, Česká Republika

Modrava, Hauswaldská kaple, Antýgl

Počasí Modrava - Slunečno.cz

Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku PARKOVIŠTĚ, poté na bod v mapě a potvrďte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, klikněte na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

 

Webkamera

Webkamera

Popis

V Modravě odbočíte v zatáčce k centrálnímu placenému parkovišti.

Parkoviště Modrava

Na konci parkoviště se nachází velmi hezký soutok Roklanského a Modravského potoka, kterým vzniká dravá říčka Vydra. U soutoku můžete posedět.

Soutok Roklanského a Modravského potokaSoutok Roklanského a Modravského potokaSoutok Roklanského a Modravského potoka

 
 
 

Ke slati se z parkoviště vydáte doprava, minete muzeum dřevařství a pokračujete k pivovaru, za kterým přejedete po nové lávce přes Roklanský potok. Za potokem odbočíte doleva, zde se také nachází nouzové nocoviště.

Nouzové nocoviště ModravaNouzové nocoviště ModravaNouzové nocoviště Modrava

Jeďte k rozcestí na Rybárně.

RybárnaRybárnaRybárna

Z Rybárny odbočíte doprava a krátkým, nepříjemným stoupáním dojedete až k Tříjezerní slati. 

Tříjezerní slaťTříjezerní slaťTříjezerní slať

Po prohlídce slatě, se vraťte na cestu a odbočte doleva směr Rokyta. Příští 3 km si užijete perfektní sjezd po asfaltce s plynulými zatáčkami až k plavebnímu kanálu (Vchynicko-Tetovský).

Vchynicko-Tetovský kanálVchynicko-Tetovský kanálVchynicko-Tetovský kanál

U kanálu za můstkem odbočíte doleva. Napojíte se na NS Vchynickotetovský kanál. Chcete-li si cestu zkrátit, jeďte rovně na nedalekou Rokytu a zde odbočte doprava na Antýgl a podél vchynicko - Tetovského plavebního kanálu pokračujete ve sjezdu po kvalitní lesní cestě až k odbočce doleva přes kanál k Hauswaldské Kapli.

Hauswaldská kapleHauswaldská kapleHauswaldská kaple

 

Minete rozcestí Hakešická cesta a Pod Kostelním vrchem. Po nové lávce přejedete přes kanál a vyšlápnete k 400 m vzdálené kapli. Je to kouzelné místo opředené tajemnostmi (zjevení).

Od kaple se vraťte zpět ke kanálu, zahněte doleva a jeďte až k hlavní komunikaci. Tu přejedete rovně (prodloužení výletu) a za parkovištěm (Mosau) pokračujte rovně po cyklotrase č. 2114. Zde se napojíte na NS Srnínský okruh. Mírným stoupání pokračujte podél Vchynicko - Tetovského kanálu až k rozcestníku U Sedla. U rozcestníku se cesta stočí ostře vpravo a na krátkou dobu se stoupání zintenzivní. Za statkem se držte vpravo k akumulační nádrži. Právě jste objeli Spálený vrch, o kterém se traduje legenda, že zde vylézali hadi a štíři. Obyvatelé proto tento les vypálili... :-)

Akumulační nádržAkumulační nádržAkumulační nádrž

Za nádrží se dejte opět vpravo do nedalekého Srní, do kterého dojedete po asfaltové cestě. 

Srní - informační střediskoSrní - restauraceSrní - kostel

Na hlavní silnici odbočte doprava, za informačním střediskem doleva a zde minete restauraci a kostel. Za chvilku můžete odbočit doleva k vlčímu výběhu - NS Vlčí výběh.

Vlčí výběhVlčí výběhVlčí výběh

Dále sjedete (cyklotrasa č. 33) k mostu přes říčku Vydru. Cestou jste se mohli zastavit v geologické expozici na Rokytě, kterou budete mít i s parkovištěm po pravé ruce a nemůžete ji přehlédnout.

RokytaRokytaRokyta

Z mostu na Antýglu můžete vidět proti proudu říčky Vydry tzv. obří hrnec (druhé foto pod odstavcem). Za říčkou Vydrou pokračujte doprava po hlavní silnici. Chcete-li vidět soutok Vydry s Hamerským potokem (20 metrů) a místo kde se v seriálu Policie Modrava každé ráno mezi Antýglem a Turnerovou chatou koupali kriminalisté Kamil Sedláček (Filip Tomsa) a Emil Kintzl (Ladislav Mrkvička), odbočte vlevo a zamkněte kola. Dále cyklisté nesmí. V těchto místech si můžete prohlédnout i Klostermannův most. 

Antýgl mostObří hrnecHamerský potok

Od mostu pokračujete směr Modrava, minete parkoviště a kemp na Antýglu.

Parkoviště AntýglKemp AntýglKemp Antýgl

Po 2,5 kilometrech můžete odbočit k hradlovému mostu - Rechle, který je kousek od silnice. Odbočka je značena cedulkou parkoviště.

Hradlový mostHradlový mostHradlový most - fotopoint

Od mostu se vraťte zpět na hlavní, odbočte doprava a pokračujte do nedaleké Modravy.

Chcete-li si výlet prodloužit o 12 kilometrů a vidět další zajímavé místo z natáčení seriálu Policie Modrava, zde vám nabízíme stručný popis. Na hlavní silnici za Hauswaldkou kaplí odbočte doleva a dojeďte k nedalekému parkovišti Velký bor. Na tomto místě odbočte doprava do lesa a dvou kilometrovým sjezdem dojedete k mostu přes říčku Křemelná. Z tohoto místa byla v jednom z dílů vhozena puška do řeky. Poté se vraťte na Mosau, odbočte doleva a podél Vchynickcko - Tetovského kanálu pokračujte k Akumulační nádrži. Zpět do popisu.


 

 

Důležité informace

Restaurace a samoobsluhy: Téměř každý penzion má i vlastí restauraci. V Modrém penzionu (vedle informačního střediska) se nachází malý obchod se základními potravinami.

Bankomat: V budově informačního střediska najdete bankomat Komerční banky.

Spojení: Do Modravy dojedete autem či autobusem. Nachází se zde rozsáhlé placené parkoviště. IDOS

Benzínová čerpací stanice: Vzdálena 10 km v obci Srní (výpadovka na Sušici). 

Vstupné a poplatky: Parkovné - 70 Kč/1den, 20 Kč/hod

Lékařská pohotovost a lékárny: Vimperk, Sušice (cca. 30 km).

Pošta: Srní a Kvilda.

Časová náročnost: 4 hodiny.

Další výlety z Modravy: Najdete v pravém postranním banneru ''Související trasy''. Nebo na horní liště vedle kontaktu zadejte klíčové slovo např. Toskánsko... :-) 

Vyžití: Bowling a lanové centrum (Klostermannova chata), pivovar Lyer, muzeum dřevařství


 

 

Ubytování Modrava a okolí

Klostermannova chata 

Klostermannova chataKlostermannova Chata se nachází v klidné lokalitě obce Modrava, v srdci národního parku Šumava. Nabízí ubytování s bezplatným Wi-Fi a nepřetržitě otevřenou recepci. Na místě lze parkovat zdarma. Klostermannova Chata má všechny pokoje vybaveny satelitní TV, posezením a vlastní koupelnou se sprchovým koutem. Více...

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 1 450 Kč


Modrý penzion

Modrý penzionModrý Penzion se nachází v Modravě v Národním parku Šumava, 6 km od Kvildy. Na místě je k dispozici obchod s potravinami, dětské hřiště, letní terasa a bezplatné Wi-Fi. Studia a apartmány mají kuchyň nebo kuchyňský kout, TV a koupelnu. Součástí některých z nich je také balkon. Půjčovna kol je vzdálená 1 km. Více...

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 1 000 Kč


Hotel Modrava

Hotel ModravaHotel Modrava v Národním parku Šumava nabízí restauraci s výběrem à la carte, vířivku a saunu. Na místě je zdarma dostupné Wi-Fi. Všechny ubytovací jednotky mají TV s plochou obrazovkou a koupelnu se sprchou nebo vanou. V některých najdete také posezení. Hotel Modrava zajišťuje také službu půjčení jízdních kol. Více...

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 1 580 Kč


Hotel Madr

Hotel MadrPokoje jsou vybavené satelitní TV s plochou obrazovkou a mají vlastní koupelnu s vanou nebo sprchou, ve které jsou připravené župany a přezůvky. Pro pohodlí hostů jsou k dispozici také bezplatné toaletní potřeby a fén. Nechybí ani TV. Hotel má nepřetržitě otevřenou recepci a na místě najdete i obchod se suvenýry. Tento hotel má lyžárnu a půjčuje jízdní kola a elektrokola. Více...

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 1 780 Kč


Chata Povydří

Chata PovydříChata Povydří se nachází v Srní v Plzeňském kraji, 28 km od města Bodenmais, a nabízí ubytování se saunou a lyžárnou. Nabízí venkovní bazén, sezónní venkovní bazén, zahradní gril a restauraci, kam si můžete zajít na jídlo. Na místě je k dispozici bezplatné soukromé parkoviště a Wi-Fi zdarma ve všech prostorách. Více...

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 1 080 Kč

 • Modrava parkoviště (výchozí bod)

 • Soutok Roklanského a Modravského potoka

 • Hotel Madr ***

 • Muzeum dřevařství

 • Nouzové nocoviště Modrava

 • Rybárna

 • Tříjezerní slať

 • Vchynicko - Tetovský plavební kanál

 • Hauswaldská kaple

 • Akumulační nádrž

 • Srní informační středisko

 • Restaurace v Srní

 • Naučná stezka Vlčí výběh

 • Rokyta

 • Antýgl most, soutok Vydry a Hamerského potoka

 • Parkoviště Antýgl a kemp

 • Hradlový most a parkoviště

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Modrava parkoviště (výchozí bod) Modrava parkoviště (výchozí bod)

  Výchozí bod trasy.

  Otevřeno: Vstupné:
TOPlist
Neustále přidáváme trasy