Lom Hříměždice z Kňovic

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 40.2 km Obtížnost: Střední Převýšení: 169 m Hodnocení: 80/5

Orlík - Slapy, Česká Republika

Lom Hříměždice z Kňovic

Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku parkoviště, poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

Na tomto výletu si můžete vybrat z několika míst pro začátek trasy. Na tyto místa budete upozorněni v textu. Jeden z možných nástupu se nachází u zámečku v Kňovicích. Odtud pojedete po hlavní silnici doleva směr Nalžovice. Projedete Nalžovicemi a po 700m odbočte doprava z hlavní komunikace. Na příštím rozcestí zahněte doleva do Křepenic. V Křepenicích pojedete okolo rybníka a za ním uvidíte vodní tzv Křepenice. Tvrz je veřejně nepřístupná, ale je možnost se domluvit s majiteli na prohlídce. Od tvrze pokračujte podél restaurace a za ní odbočte doleva, následně doprava kde se vrátíte na hlavní silnici  směr Cholín.

 

 

Po hlavní silnici pokračujete dál. Přejedete most přes přehradu Slapy.Za ním nalevo je restaurace s terasou. Na přilehlém parkovišti můžete zaparkovat a začít trasu odtud. Od restaurace vás čeká stoupání až k odbočce na Čelinu. Odbočíte do Čeliny, sjedete s kopce a po pravé ruce budete mít zámeček s kaplí sv. Jana Nepomuckého. Poté se vrátíte zpět na hlavní silnici. Odbočte doprava a pokračujte směrem na Hubenov.
Následující 3 křižovatky projeďte vždy vlevo na Hubenov. V Hubenově za benzínkou vás čeká další stoupání na Drevníky. V následném klesání si pohlídejte odbočku za Žebrákem doleva. Přes Lipiny se svezete až do Hříměždic. V Hříměždicích na návsi je další prostorné místo na zaparkování auta (možnost výchozího bodu trasy).

 

Z návsi se dáte mezi kostelíkem a restaurací doleva, kde po krátkém sjezdu následuje stoupání až k lomu.Nad vsí u lesíka odbočte vlevo. U lomu je v letních měsících možnost občerstvení a koupání. Od lomu jeďte zpět na náves, odbočte doleva a pokračujte ve sjezdu do Vestce. Za ním odbočte doleva a tím se napojíte na hlavní komunikaci. Tento úsek vede po frekventované komunikaci. Přejedete most přes Vltavu a po chvilce se dostanete do Zrůbku. Zde si můžete v zátoce půjčit loďky. Také je zde možnost zaparkovat auto, takže další možný výchozí bod trasy. Parkoviště se nachází naproti restauraci.

Ze Zrůbku pokračujete dále po hlavní silnici, stoupáte cca 4km a u půjčovny čtyřkolek zahněte doleva do Dublovic. V Dublovicích odbočte před rybníčkem doleva. Projedete mezi lípou a restaurací U Macháčků a po 1300m za vsí přijedete k zřícenině větrného mlýnu. Odtud sjedete do nedaleké obce Příčovy.

V Příčovech ještě před rybníkem a značením (zajímavá odbočka) odbočíte doleva na Kňovice. Za vsí cca 200m se dáte doleva. Na rozcestí Kňovice odbočíte doleva a po žluté značce dojedete na hlavní silnici. Tam odbočte doprava a dostanete se zpět k zámečku. 

 
 
 

 • Místo k zaparkování v Kňovicích (výchozí bod) Místo k zaparkování v Kňovicích (výchozí bod)

  Zaparkujete na obecním pozemku u zámku Kňovice. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Soukromý zámek Kňovice. Kaple Sv. Jozefa.
 • Tvrz Křepenice Tvrz Křepenice

  V roce 1580 prodal Vilém z Rožmberka Sedlčany i s Křepenicemi Jakubu Krčínovi z Jelčan, známému budovateli jihočeského rybníkářství. Tvrz se po vystavení jmenovala Nový hrádek Krčínova na Křepenicích, dokončena roku 1584. Dnes je bohužel nepřístupná.

  Otevřeno: Vstupné:
  ulička ke tvrzi
 • Zámek Čelina Zámek Čelina

  Barkoní zámek z konce 18. století, po požáru byl roku 1831 klasicistně přestavěn. Zámek je zachovalý a bohužel nepřístupný.

  Otevřeno: Vstupné:
  Zámek Čelina Zámek Čelina Zámek Čelina
 • Lom Hříměždice Lom Hříměždice

  Tento lom proslul výcvikem potápěčů a točili se zde i některé filmy např. Výchova dívek v Čechách, Bobule, Cesta peklem. Dnes je využíván turisty pro rekreaci a koupání, zejména pro adrenalinové skoky do vody. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Lom Hříměždice Lom Hříměždice Lom Hříměždice Lom Hříměždice Lom Hříměždice
 • Větrný mlýn Větrný mlýn

  Mlýn holandského typu byl v provozu do 1. poloviny 18. století. Dnes už se jedná o zříceninu bývalé rarity. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Větrný mlýn

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Místo k zaparkování v Kňovicích (výchozí bod) Místo k zaparkování v Kňovicích (výchozí bod)

  Zaparkujete na obecním pozemku u zámku Kňovice. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Soukromý zámek Kňovice. Kaple Sv. Jozefa.
TOPlist
Neustále přidáváme trasy