Lišov, rybník Rožmberk a Třeboň

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 49.9 km Obtížnost: Střední Převýšení: 103 m Hodnocení: 100/5

Třeboňsko, Česká Republika

Lišov, rybník Rožmberk a Třeboň

Booking.com

Chcete-li se ubytovat klikněte v textu na odkaz ''ubytování'', co vás čeká zajímavého po trase klikněte na ''body zájmu'' a rozcestí naleznete v ''itineráři''. Z bodů zájmu a itineráře se zpět do textu se vrátíte kliknutím na ''Popis trasy''.

 Vyhledat ubytování v okolí

Výlovy třeboňských rybníků 2016

Výlet začíná od Relaxcentra Mrkáček (ubytování) v Lišově. Od Relaxcentra (body zájmu) pokračujte zadním výjezdem ulicí Dolní. Na hlavní silnici odbočíte doprava (itinerář). Projedete Dolní a Horní Miletín po hlavní silnici a v Dunajovicích odbočíte doleva na Přeseku.

V Přesece odbočte doleva a za chvilku přejedete frekventovanou hlavní silnici rovně směrem k hrázi rybníku Rožmberk. Na hrázi rybníka sjedete z asfaltové silnici doprava a napojíte se na cyklotrasu č. 1035. Na rozcestníku Smítka - háj odbočte doprava a následně znovu doprava. U Hodějovického rybníka odbočte opět doprava a za chvilku pojedete okolo fotbalového areálu ve Staré Hlíně.

 
 
 

Projeďte Starou Hlínu k frekventované silnici, kterou přejeďte s veškerou opatrností rovně. Za touto křižovatkou můžete odbočit doprava a jet se podívat na nedaleký historický kamenný most. Po zhlédnutí mostu se vraťte zpět a pokračujte doprava stále po cyklotrase č. 1035.

Po hlavní silnici dojedete k Stříbřeckému mostu, před kterým odbočte doprava a napojte se na červené turistické značení. Nyní pojedete po utaženém pískovcovém povrchu protí proudu Nové řeky k rozcestí Novořecká Bašta. Dejte si pozor abyste toto rozcestí nepřejeli, protože zde odbočíte doprava a napojíte se na žluté turistické značení. Za chvilku vás čeká brod, který můžete projet (nedoporučujeme) nebo použít dřevěnou lávku. Dále se držte žlutého turistické značení k rozcestí U Mlýnské stoky.

U rozcestí U Mlýnské stoky s opatronstí přejeďte přes další frekventovanou silnici rovně a pokračujte stále po žlutém značení. Dále dojedete k rozcestí ve tvaru T, kde odbočíte doleva a následně dojedete k lávce přes Černou stoku. U lávky sjedete ze žlutého turistického značení a pokračujte rovně!

Rovně dojedete k hlavní silnici, kde odbočte doleva. Po hlavní silnici dojedete k Opatovickému mlýnu, za kterým po přejetí přes stoku, odbočte doprava. Zde se napojíte na cyklotrasu č. 122 a pojedete podél Opatovického rybníka až k rozcestí s hlavní silnicí. Na tomto rozcestí odbočte doleva a následně za kioskem doprava. Za chvilku (od kiosku cca 300 metrů) odbočte doleva k Schwarzenberské hrobce.

 

Prohlédněte si hrobku a vraťte se zpět na rozcestí za kioskem. Kolem rozcestníku Svět se napojte znovu na cyklotrasu č. 122 a po hrázi rybníka Svět dojedete k památníku Jakuba Krčína z Jelčan.

Za památníkem odbočte doprava, přejděte přes přechod, minete výběh muflonů a Novohradskou bránou se dostanete do historického centra Třeboně. Za Novohradskou bránou se nachází třeboňský pivovar Regent, ve kterém si můžete domluvit exkurzi. Po průjezdu další brány (Svinenská brána) dojedete na Žižkovo náměstí.

Po prohlídce zámku se vraťte na Žižkovo náměstí, odbočte doleva a následně hned doprava na promenádu (rovně od Žižkovo náměstí se nachází Masarykovo náměstí). Na konci promenády odbočte doprava a projeďte Hradeckou bránou. Za bránou přejedete Zlatou stoku a odbočíte doleva. Dále pokračujte cyklotrasou č. 122.

Za chvilku dojedete na hlavní silnici (Jiráskova), kde odbočíte doprava. Minete dětské dopravní hřiště, autobusové nádraží s přilehlým parkovištěm. Podjedete dopravní uzel a u Penny dvakrát přejděte přes přechod na druhou stranu silnice. Stále se držte cykloznačení č. 122 směr Břilice.

V Břilicích se držte směrem na Dunajovice. V Dunajovicích pokračujte po hlavní silnici a za chvilku sjedete z cyklotrasy č. 122. Dále pokračujte přes Horní a Dolní Miletín stejnou cestou, kterou jste již dnes jeli až do Lišova.

Podzimní výlovy třeboňských rybníků 

 
 
 

 • Sportovní a relaxační centrum Mrkáček

 • Hostinec Dunajovice

 • Rybník Rožmberk

 • Historický kamenný most ve Staré Hlíně

 • Průjezd mezi rybníky

 • Stříbřecký most

 • Novořecká bašta

 • Kiosek u hrobky

 • Schwarzenberská hrobka

 • Rybník Svět

 • Pomník Jakuba Krčína z Jelčan

 • Třeboňské přístaviště

 • Mufloní výběh

 • Knížecí pivovar - Bohemia Regent

 • Akvárium Krčínův dům -> Akvárium Vratislavský dům

 • Zámek Třeboň

 • Masarykovo náměstí

 • Veřejné WC

 • Dětské hřiště

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Sportovní a relaxační centrum Mrkáček Sportovní a relaxační centrum Mrkáček

  Centrum Mrkáček je jedním z nejvšestranějších sportovně-relaxačních areálů v České republice. Kromě komplexních služeb pro aktivní odpočinek (2x krytá tenisová hala, 2 venkovní profesionální antukové kurty, kurt na beach volejbal a beach nohejbal, fitness, ping-pong, dětské hřiště, sauna, whirlpool, půjčovna jízdních kol, bowling, kulečník, šipky, kosmetický salón, manikúra, pedikúra, masáže, solárium, doprava 2 mikrobusy aj.) nabízí areál moderní konferenční a společenské prostory v klidném prostředí, s kompletním restauračním servisem a možností ubytování (součástí areálu je moderní HOTEL SPORT pro 39 osob s kompletním sociálním zařízením, televizí, chladničkou, telefonem). K dispozici je monitorované parkoviště a Wi-Fi v celém areálu ZDARMA. 

  Centrum se nachází v obci Lišov (10 km od Českých Budějovic, 10 km od Třeboně, 18 km od Hluboké nad Vltavou).

  Ubytuj se zde

  Otevřeno: Vstupné:
  Sportovní a relaxační centrum Mrkáček Sportovní a relaxační centrum Mrkáček Sportovní a relaxační centrum Mrkáček Sportovní a relaxační centrum Mrkáček Sportovní a relaxační centrum Mrkáček Sportovní a relaxační centrum Mrkáček Sportovní a relaxační centrum Mrkáček Sportovní a relaxační centrum Mrkáček Sportovní a relaxační centrum Mrkáček
TOPlist
Neustále přidáváme trasy