Kleť z nádraží v Českém Krumlově

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 21.5 km Obtížnost: Střední Převýšení: 555 m Hodnocení: 60/5

České Budějovice a okolí, Česká Republika

Kleť z nádraží v Českém Krumlově

Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku parkoviště, poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

 Vyhledat ubytování v okolí

 

 

U nádraží přejedete přes trať a za ní se držte vlevo po hlavní silnici. Vystoupáte až k rozcestí Nový Dvůr, kde pokračujete rovně. Stále stoupejte až na rozcestí s parkovištěm a zde odbočte vlevo. Za 350m dojedete k dalšímu rozcestí s parkovištěm, na kterém se dejte dvakrát vpravo. Vystoupáte až k rozcestí U Modrého obrazu. Bohužel v roce 2013 byl obraz na renovaci v ČK. Na rozcestí pokračujte vlevo po cyklotrase č. 1166. Následně pokračujete na této cyklotrase a minete rozcestí U Hájovny Plánský.

 

Dojedete na rozcestí ve tvaru Y, kde vám poradí cyklo značení kudy na Kleť. Vydejte se tedy na cyklotrasu č. 1166A vpravo, která vás dovede až na vrchol hory Kleť. Tento úsek je velmi nepříjemné a táhle stoupání. Po prohlídce rozhledny a krásy jihočeské krajiny se vrátíte zpátky na rozcestí, odbočíte vlevo a sjezdem se vrátíte  k Modrému obrazu. Na rozcestí U Modrého obrazu se vydejte doleva směrem na rozhlednu Granátník. Za necelých 600m se v esíčku držte vpravo na cyklotrase č. 1166 a pojedete do jednosměrky k rozhledně Granátník. Pohlídejte si po pravé ruce dřevěnou rozhlednu. Po prohlídce krajiny z rozhledny pokračujete volným sjezdem zpět k rozcestí s parkovištěm. Od tohoto rozcestí se dostanete zpět stejnou cestou k parkovišti, kde jste již jednou byli, zahnete doleva a přes rozc. Nový Dvůr sjedete po hlavní zpět k nádraží,výchozímu bodu této trasy.

Doprava vlakem
Odkud: Datum:
Kam: Třísov Čas:

 

 
 
 

 • Nádraží Český Krumlov Nádraží Český Krumlov

  Výchozí bod trasy.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Rozcestí s parkovištěm Rozcestí s parkovištěm

  Pokud se na výlet vydáte autem, zde můžete zaparkovat.

  Otevřeno: Vstupné:
  rozcestí
 • U Modrého obrazu U Modrého obrazu

  Modrý obraz je bohužel na rekonstrukci.

  Otevřeno: Vstupné:
  Info o obrazu Info o obrazu Rozcestí Rozcestník Zde pokračujte doleva Odpočívadlo
 • Rozhledna Kleť Rozhledna Kleť

  Kleť je s nadmořskou výškou 1084 m.n.m nejvyšší horou Blanského lesa. Věž je nejstarší kamennou rozhlednou v Čechách, dostavěna byla v roce 1825 a je vysoká 20m. Za příznivého počasí jsou vidět výhledy na Alpy, Lipno nebo také na jadernou elektrárnu Temelín. V rozhledně se nachází restaurace, kde se můžete občerstvit. Nedaleko od rozhledny leží světově významná hvězdárna, podle které byla dokonce pojmenovaná planetka '' Kleť ''. 

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: V zimě
  pá - ne 9:00 - 17:00
  V létě
  po - ne 9:00 - 17:00
  Vstupné: Dospělí 40 Kč
  Děti a důchodci 20 Kč
  Skalka nedaleko od Kletě Rozhledna Kleť Výhled do krajiny Kříž Rozcestník na vrcholu Povídání o rozhledně a Kleti
 • Rozhledna Granátník Rozhledna Granátník

  Pětimetrová dřevěná vyhlídka na svahu hory Kleť. Z vyhlídky si užijete pohled do krajiny a pro lepší orientaci vám poslouží mapka. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Výhled s mapkou Schodky na vyhlídku Pod vyhlídkou

Fotogalerie

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Rozcestí s parkovištěm Rozcestí s parkovištěm

  Pokud se na výlet vydáte autem, zde můžete zaparkovat.

  Otevřeno: Vstupné:
  rozcestí
TOPlist
Neustále přidáváme trasy