Hrad Švihov, Kamýcká skála a zřícenina hradu Kokšín

Typ: Pěší trasa Vzdálenost: 9.4 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 136 m Hodnocení: 100/5

Výlety Šumava, Česká Republika

Hrad Švihov, Kamýcká skála a zřícenina hradu Kokšín

Není to prvně, co jsem viděl v televizi výlet podobný našemu (asi náhoda) .

Z parkoviště jsme se vydali na nádvoří hradu, kde můžete navštívit dva prohlídkové okruhy (více v bodech zájmu). Z nádvoří jsme se vrátili zpět k rameni řeky Úhlavy, odbočili doleva a podél toku došli až ke stavidlům. Přešli jsme na druhý břeh a vrátili se zpět k parkovišti. V těchto místech se vám vyskytnou velmi hezké pohledy na hrad.

 
 
 

Fotografie a zajímavosti naleznete v ''Bodech zájmu''. 

Chcete-li se ještě podívat na Kamýckou skálu, odbočte z parkoviště doprava a přejeďte rovně frekventovanou silnici. Podjeďte viadukt a po třech kilometrech dojedete do osady Kamýk. Přímo u cedule na levé straně se nachází skála. Je zde málo místa na zaparkování. Nedoporučujeme s malými dětmi, schody na skálu jsou příliš strmé a i nahoře to není příliš bezpečné. 

 

Budete-li pokračovat na zříceninu hradu Kokšín, nepojedete na hlavní rovně, ale odbočíte doprava na Klatovy. Po chvilce podjedete viadukt a hned za ním odbočíte doprava na louku. Zbylých 400 metrů ke zřícenině dojdete polní cestou pěšky, Jděte tak, abyste měli po pravé ruce řeku Úhlavu.

V nedalekých Klatovech můžete navštívit i místní katakomby a prohlédnout 38 mumifikovaných těl. 

Dvanáct kilometrů od Švihova se nachází rozhledna Bolfánek a zámek Lázeň, Kvapilova jezírka a Americká zahrada. Tyto místa najdete, když z parkoviště ve Švihově odbočíte doleva a u samoobsluhy opět doleva na Chudenice, které projedete. V lese za Chudenicemi odbočíte doprava k parkovišti.

 

Ubytování seřazené podle vzdálenosti od Švihova

Pension Country Relax ***

Pension Country RelaxPension Country Relax se nachází v Roupově, 29 km od Plzně, je součástí ekofarmy a nabízí zázemí pro jízdu na koni, saunu, fitness centrum, tenisový kurt i bezplatné Wi-Fi. Pro své hosty má Country Relax Pension připravenou také úschovnu jízdních kol a gril. Parkovat je možné zdarma přímo na místě.  Více informací zde..

Cena za noc od: 649 Kč

Pension Nela ***

Pension NelaPension Nela se nachází na poklidném místě 5 minut chůze od centra města a nabízí ubytování s bezplatným Wi-Fi i zabezpečené soukromé parkoviště. ěhem svého pobytu můžete hrát stolní tenis, nebo se projíždět na kole po okolních cyklistických stezkách. Jízdní kola si lze uschovat v garáži penzionu. Více informací zde..

Cena za noc od: 476 Kč

Wellness Hotel Central ***

Wellness Hotel CentralWellness Hotel Central má bazén se slanou vodou a saunu a nachází se v centru Klatov, 5 minut chůze od historického centra. Poskytuje ubytování v elegantních pokojích s bezplatným Wi-Fi a satelitní TV. Hotel má všechny pokoje klasicky laděné do teplých barev, zařízené stylovým nábytkem a vlastní koupenou. Více informací zde.. 

Cena za noc od: 811 Kč

Hotel Rozvoj ***

Hotel RozvojTento hotel je vzdálený přibližně 400 metrů od historického centra Klatov. Nabízí bezplatné Wi-Fi, restauraci se 2 místnostmi a letní terasu. V restauraci se podávají pokrmy české kuchyně. Bezbariérový Hotel Rozvoj se nachází v klidném prostředí, 100 metrů od squashových kurtů a fotbalového hřiště a 300 metrů od klatovské cyklostezky. Více informací zde..

Cena za noc od: 541 Kč

Pension U Hejtmana

Pension U HejtmanaPenzion U hejtmana v Klatovech nabízí terasu a Wi-Fi zdarma. Všechny pokoje mají kabelovou TV s plochou obrazovkou, lednici, varnou konvici, jídelní stůl, koupelnu se sprchou a studia mají také kuchyňský kout. Penzion U hejtmana stojí v blízkosti různých restaurací a kaváren. Na místě je k dispozici úschovna zavazadel. Více informací zde..

Cena za noc od: 703 Kč

Penzion Poprda

Penzion PoprdaPenzion Poprda se nachází v Klatovech, 200 metrů od Černé věže, a nabízí vlastní restauraci, v celé budově zdarma dostupné Wi-Fi i bezplatné parkoviště. Penzion Poprda poskytuje ubytovací jednotky s koupelnou, posezením, TV a v některých případech také s kuchyní a balkonem. Více informací zde..

Cena za noc od: 438 Kč

 • Parkoviště Švihov

 • Hrad Švihov

 • Informační středisko Švihov

 • Kamýcká skála

 • Zřícenina hradu Kokšín

 • Stará Úhlava

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště Švihov Parkoviště Švihov

  Parkoviště u hradu Švihov.

  Otevřeno: Vstupné:
TOPlist
Neustále přidáváme trasy