Hrad Strakonice

Typ: Pěší trasa Vzdálenost: 0.7 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 63 m Hodnocení: 80/5

Jihočeská města, Česká Republika

Hrad Strakonice

Jak k parkovišti?

Klikněte si na kolonku parkoviště, poté na bod v mapě a potvrďte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, klikněte na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. Tato kolonka může pomoci i Vám, kteří přijedete do Strakonic autobusem nebo vlakem.

 
 
 

Jako výchozí bod trasy jsme si vybrali parkoviště u lávky. Doporučujeme pohlednicový výhled z lávky na hrad. Za lávkou se nachází místní pivovar Dudák a firemní stánek se zbožím. Do hradu vstoupíte Západní bránou, u které se v Hradním příkopu nachází ''Hradní safari''. V areálu hradu můžete navštívit muzeum středního Pootaví, kde se nachází stále expozice, různé akce a také zde probíhají prohlídky hradu. My jsme pokračovali přes hlavní bránu u Zámecké galerie k silnici, kde jsme odbočili doprava. Okolo hradního příkopu jsme se vydali zpět k parkovišti u lávky. Minete autobusovou zastávku a za chvilku se hradby stáčí doprava. Okolo hradeb se dále pokračovat nedá, takže u laviček odbočte doleva. Přijdete k silnici a naproti vám se nachází letní kino, zde odbočte doprava k parkovišti. 

Pokud Vám to ještě nestačilo, můžete se projít ke strakonickému náměstí (Velké náměstí). Po lávce přejděte přes řeku Otavu. Na druhém břehu budete mít vlevo pivovar Dudák, pokračujte vpravo po proudu řeky. Podejděte hlavní silnici a odbočte doleva na ulici U Sv. Markéty, která vás dovede na Velké náměstí. Cestou minete Palackého náměstí a kostel Sv. Markéty.

 

 • Parkoviště u hradu (u lávky)

 • Vstup od lávky (Západní brána)

 • Muzeum středního Pootaví Strakonice

 • Hrad Strakonice

 • Bývalá velkopřevorská rezidence

 • Parkoviště a zastávka

 • Pivovar Dudák

Fotogalerie

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště u hradu (u lávky) Parkoviště u hradu (u lávky)

  Zaparkovat můžete nedaleko břehu Otavy.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Parkoviště a zastávka Parkoviště a zastávka

  Parkoviště s autobusovou zastávkou u hlavní vchodu.

  Otevřeno: Vstupné:
  Parkoviště a zastávka Parkoviště a zastávka
TOPlist
Neustále přidáváme trasy