Horažďovice zámek a aquapark

Typ: Pěší trasa Vzdálenost: 1.3 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 14 m Hodnocení: 80/5

Výlety Šumava, Česká Republika

Horažďovice zámek a aquapark

Fotografie a zajímavosti naleznete v ''Bodech zájmu''. 

 
 
 

Parkoviště se nachází na hlavním tahu Plzeň - České Budějovice a to i jak za zídkou u zámku, tak i přes hlavní silnici. Do areálu zámku projdete branou. Nádvořím, na kterém se nachází muzeum, se dostanete k nedalekému Mírovému náměstí s kostelem sv. Petra a Pavla (v dubnu 2015 zde probíhá rozsáhlá rekonstrukce). Na začátku náměstí je zámecká cukrárna. My jsme za kostelem odbočili k rameni řeky Otavy, poté doprava a přešli přes lávku k tenisovým kurtům a skateparku. Ulička s názvem Sportovní vás okolo fotbalového hřiště dovede k nedalekému aquaparku. 

Z Mírového náměstí se můžete dojít podívat ulicí Monsignora Fořta k Červené bráně nebo Podbranskou ulicí ke Kocourově bráně. S Podbranské ulice můžete odbočit doleva do ulice Trhová a v Prácheňské ulici se nachází Jihovýchodní brána.

Ještě jeden tip. Projdeteli z Mírového náměstí Podbranskou ulici do ulice Nábřežní, odbočíte doleva, podejdete trať, za kterou přejdete přes řeku, mělo by vás turistické značení dovést k hradišti a současně zřícenině hradu Prácheň.

 

 

Ubytování v okolí Horažďovic

Hotel Zlatý Jelen ***

Hotel Zlatý JelenHotel Zlatý Jelen se nachází na hlavním náměstí malého města Horažďovice. Nabízí restauraci s barem a letní terasou. Můžete si pochutnat na českých a mezinárodních jídlech. V celém hotelu je k dispozici Wi-Fi zdarma. Hotel se nachází 200 metrů od zámku Horažďovice. Akvapark v Horažďovicích je vzdálený 500 metrů. Více informací zde..

Zkontrolovat dostupnost

Hotel Atawa ***

Hotel AtawaHotel Atawa v Bojanovicích nabízí možnost ubytování s domácími mazlíčky. Je zde sauna, restaurace a zázemí pro vodní sporty. Zdarma můžete využívat Wi-Fi ve všech prostorách a soukromé parkoviště. Ve všech pokojích je TV a vlastní koupelna. V některých je také pohodlné posezení. V okolí se můžete věnovat cyklistice, pěší turistice a dalším aktivitám. Více informací zde..

Cena za noc od: 584 Kč

Zamek Hradek u Susice ***

Zamek Hradek u SusiceHotel Zámek Hrádek sídlí v budově zámku ze 17. století uprostřed romantické upravené zahrady. Hotelová restaurace nabízí klasická česká jídla a má letní terasu s výhledem na horu Svatobor. Pokoje mají vysoké stropy a velká okna. Jsou zařízené v anglickém stylu Chippendale, tudorovské renesanci a ve stylu Ludvíka XIV. Zámek Hrádek nabízí hostům krytý bazén k bezplatnému využívání.  Více informací zde..

Cena za noc od: 1 459 Kč

Hotel Bila Ruze ***

Hotel Bila RuzeHotel Bílá Růže byl poprvé otevřen v roce 1905 a nachází se v historickém centru Strakonic v jižních Čechách. Nabízí pokoje s koupelnou a bezplatným připojením k internetu.  Každý pokoj má satelitní TV s plochou obrazovkou, koupelnu s toaletními potřebami a bezplatný přístup k internetu. Oblast je ideální pro cykloturistiku a pouhé 2 km od hotelu Bílá Růže se nachází letní koupaliště.  Více informací zde..

Cena za noc od:  1 108 Kč

 

Jak k parkovišti?

Klikněte si na kolonku parkoviště, poté na bod v mapě a potvrďte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, klikněte na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. Tato kolonka může pomoci i Vám, kteří přijedete do Strakonic autobusem nebo vlakem. 

Přijdeteli vlakem či autobusem, dojdete Tyrošvo ulicí podél trati k ulici Strakonická (hlavní tah Plzeň - České budějovice), odbočíte doprava a za chvíli jste u zámku.

 • Zámek Horažďovice

 • Mírové náměstí

 • Tenisové kurty a skatepark

 • Aquapark Horažďovice

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Zámek Horažďovice Zámek Horažďovice

  Renesančně barokní zámek stojící na místě gotické tvrze ze 13. století, kterou zde postavil Bavor ze Strakonic. V roce 1483 získal panství rod Švihovských z Rýzmberka a přestavěli gotický hrad na renesanční zámek. Po bitvě na Bílé hoře (1620) bylo Švihovským panství zabaveno. Roku 1622 zámek koupil Adam ze Šternberka. další přestavbu zámek zažil v letech 1681 - 1692, kdy Šternberkové přestavěli zámek v barokním stylu podle návrhů italského stavitele Solominiho.

  V areálu zámku se nachází restaurace a městské muzeum.

  Stálá expozice muzeu:
  - Lidová kultura Horažďovicka: kroje z 18. - 19. století (šněrovačky, čepce, atd.)
  - Zámecký pokoj a modrý salonek: Místnosti patřící do zámecké části muzea nabízí např. intarzovaný nábytek a porcelán z Míšně z let 1730- 1774, šesti pedálový klavír z roku 1827
  - 19. století: Fotografie a listinné dokumenty z tohoto významného období pro Horažďovice
  - Válečná historie: Zbroje a zbraně z dob husitské bouře a 30. leté války
  - Středověk: Datované cechovní truhly, pohřební prapory, korouhve, atd.
  - Archeologie: Paleolitické nástroje, bronzové palstavy a hřivny, doklady keltského osídlení, slovanského osídlení a zdokumentovány jsou i výboje Římanu na zdejší území
  - Mineralogie: Křišťály, záhnědy, spinely, diopsidy a korundy z jedenácti nalezišť v okolí Horažďovic
  - Židé v Horažďovicích: Zachovalé části synagogy, listinné dokumenty po obětech koncentračních táborů


  Oficiální web 

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: Červen - září:
  Út - Ne 9:00 - 16:00
  Říjen - Květen:
  Pá - Ne 9:00 - 16:00
  Vstupné: Muzeum:<br /> Dospělí: 40 Kč<br /> Snížená: 20 Kč<br /> Rodinná: 60 Kč<br /> Pouze na výstavy: 10 Kč
  Zámek Horažďovice Zámek Horažďovice Zámek Horažďovice Zámek Horažďovice Zámek Horažďovice Zámek Horažďovice
 • Aquapark Horažďovice Aquapark Horažďovice

  Fotogalerii a potřebné informace nazelnete na oficiálním webu www.bazen.horazdovice.cz.

  Otevřeno: Vstupné:
  Parkoviště aquaparku Aquapark Horažďovice
TOPlist
Neustále přidáváme trasy