Frymburk se vším všudy

Typ: In-line (či brusle) Vzdálenost: 30.6 km Obtížnost: Střední Převýšení: 267 m Hodnocení: 100/5

Výlety Šumava, Česká Republika

Frymburk se vším všudy

Velmi vhodně posazená ubytovací kapacita na břehu Lipenské nádrže. Vedle hotelu je sjezdovka Marta vhodná pro děti. Vyvezete-li se vlekem s běžkami, napojíte se na velmi pěkně udržované běžecké stopy. Přejdete-li přes hlavní silnici, napojíte se na in-line dráhu a cyklostezku. Nedaleký přívoz vás sveze k procházce na Vítkův hrádek. Ve Frymburku se nachází Wellness centrum. Jen šest kilometrů od penzionu je ski areál Lipno se Stezkou v korunách stromů a Aquaworld 

 
 
 

Hotel Leyla Frymburk

Hotel Kupec FrymburkHotel Leyla, postavený ve stylu alpské chaty, se nachází ve Frymburku, v bezprostřední blízkosti Lipenské přehrady. Nabízí pokoje s vlastní koupelnou, dřevěným zařízením a bezplatným Wi-Fi. Hotelová restaurace s terasou s výhledem na jezero nabízí speciality české i mezinárodní kuchyně a čerstvé rybí pokrmy. Každé ráno se podává snídaně. Nechybí ani fitness centrum. Více..

Ceny od: 1 392 Kč

  

Běžkařská trasa nad sjezdovkou Marta (Link do map)

Běžkařská trasa nad sjezdovkou MartaVyvezete-li se vlekem na běžkách nad sjezdovku Marta. Napojíte se na upravované běžkařské trasy Frymburk - Lipno. Asi 150 metrů od sjezdovky jsou již tratě. Stručně Vám popíši okruh, na kterém jsem trénoval na Jizerskou 50. V lese odbočíte doprava a běžíte velmi strmým stoupáním. Minete studánku a alpskou vyhlídku. Tento úsek je dlouhý něco málo přes dva kilometry. Z vrcholu stoupání sjedete necelé dva kilometry z kopce dolů (100 výškových metrů). Minete parkoviště (400 metrů od parkoviště vpravo se nachází známá Stezka korunami stromů), za kterým odbočíte doleva. Na příštím 1,5 km nastoupáte 75 výškových metrů. Z vrcholu stoupání je velmi prudký sjezd dlouhý dva kilometry a z nadmořské výšky 900 m sjedete do 800 m.n.m.. Dole odbočíte ostře vlevo, uběhnete stoupáním 800 metrů a jste zase zpět u sjezdovky. Takhle nějak to chodí i na Jizerské 50 :-).

Zážitky v okolí Lipna 

Víkend na jachtě

Fascinuje vás život námořníků? Máte rádi lodě? Nebo jen přemýšlíte, jak po dlouhé době originálně strávit víkend se svými blízkými? Prožijte úžasné víkendové dobrodružství na palubě plachetnice! 

Výlety v okolí Lipna

Lyžařský areál Sternstein a okolí

Lyžařský areál Sternstein a okolíSki areál Sternstein a nástupiště do běžeckých tras v okolí. Cestou můžete nakoupit levný benzín i naftu! Areál se nachází na česko-rakouském pomezí, nedaleko Lipna.  

 

 

 Ski areál Hochficht, Schöneben a okolí

Ski areál Hochficht, Schöneben a okolíHochficht je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších lyžařských středisek na Šumavě. V jeho blízkosti je nespočet kvalitně udržovaných běžkařských tras. Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit nedaleký Schöneben. 

 

 Zřícenina Vítkův Hrádek

Zřícenina Vítkův HrádekNedaleko lipenské přehrady leží romantická zřícenina nejvýše položeného hradu v Čechách, Vítkův Hrádek. Z největší dochované věže jsou výhledy na Šumavu, Lipno, Novohradské hory a za dobré viditelnosti i na Alpy. Zříceninu můžete navštívit v jakémkoliv ročním období! 

 

Frymburk, Přední Výtoň

Frymburk, Přední VýtoňCelá in-line trasa lemuje břehy Lipenské nádrže a začíná u Hotelu Leyla. Kde jinde se můžete na in-line trase svézt parníkem nebo ukončit výlet přívozem. 

 

 

 Další ubytování v okolí

 

 

 • Hotel Leyla ***

 • Ski areál Sternstein

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Hotel Leyla *** Hotel Leyla ***

  Hotel Leyla, postavený ve stylu alpské chaty, se nachází ve Frymburku, v bezprostřední blízkosti Lipenské přehrady. Nabízí pokoje s vlastní koupelnou, dřevěným zařízením a bezplatným Wi-Fi. Hotelová restaurace s terasou s výhledem na jezero nabízí speciality české i mezinárodní kuchyně a čerstvé rybí pokrmy. Každé ráno se podává snídaně. Nechybí ani fitness centrum. Více informace..

  Objednat ubytování

  Otevřeno: Vstupné:
 • Ski areál Sternstein Ski areál Sternstein

  Oblíbený, již i Čechům poměrně dobře známý, lyžařský areál poblíž státní hranice s Rakouskem (nedaleko Vyššího Brodu a Dolního Dvořiště). Vyplatí se zaplatit celodenní pernamentku, hodinové skipasy jsou poměrně drahé. Parkoviště je velice dobře organizované. V blízkém okolí se nachází placené i neplacené běžecké trasy.

  Otevřeno: Vstupné:
  Ski areál Sternstein Ski areál Sternstein Ski areál Sternstein Ski areál Sternstein Ski areál Sternstein zdroj: sternstein.at
TOPlist
Neustále přidáváme trasy