Frymburk, Přední Výtoň

Typ: In-line (či brusle) Vzdálenost: 20.3 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 49 m Hodnocení: 80/5

Výlety Šumava, Česká Republika

Frymburk, Přední Výtoň

Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku parkoviště, poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

Fotografie a zajímavosti naleznete v ''Bodech zájmu''. 

 
 
 

Tato inline trasa je nově vybudovaná a po celé délce lemuje nádrž Lipno. Pokud nebudete chtít jet tou samou cestou zpět, vemte si s sebou obuv na přezutí. Do Frymburka se můžete dostat z Přední Výtoně pěšky cca 3,5 km do Frýdavy a pak přívozem přes Lipno. V letních měsících přívoz jezdí každou celou hodinu. Podle zájmu turistů i mimo vyhrazený jízdní řád.

 

Své auto zaparkujte na parkovišti u samoobsluhy v horní části městyse. Od samoobsluhy sjedete na mostík přes zátoku. Tady dejte pozor na přijíždějící cyklisty i inline bruslaře zprava od přívozu. Za campingem následuje kratší strmější sjezd s bezpečným dojezdem na rovinku.

Po této stezce se bezproblémově dostanete až k promenádě v Lipně. Za ní je travnatá pláž. Za hezkého počasí doporučujeme plavky s sebou.

Dál pokračujte směrem k hrázi, překonáte nepříjemné koleje pro přesun lodí na souš a dále vás čeká stoupání k přístavišti. Odtud se můžete vyhlídkovou plavbou vrátit zpět do Frymburka.

Od přístaviště jedete sjezdem a dále následující rovinkou až k hrázi. Před plotem doporučujeme přibrzdit, dojíždíte k hlavní silnici. Dejte pozor na děti. Odbočíte doprava, přejedete přes hráz a za ní opět doprava. Zde se napojíte na stezku a po ní pokračujete bezproblémově až do Přední Výtoně. Tento úsek je nově vybudovaný a opravu pohodový. V pozdních odpoledních hodinách úžasný západ slunce.V Přední Výtoni máte na výběr ze dvou možností. Buď můžete jet zpátky stejnou trasou, nebo se přezout a jít do Frýdavy na přívoz.Celá trasa je hojně využívaná i cyklisty a proto počítejte v letních měsících s větším množství turistů. Září je na Lipně nejlepším časem pro výlety. Babí léto zde připomíná Kanadská jezera .Závěrem:  Informace pro rybáře. Přelom října a Listopadu je nejlepším obdobím pro lov Kaprů. Pro toto období není lepší návnada než žížala. Léta praxe.. :-)  Booking.com

 • Parkoviště Frymburk

 • Lipenská víla

 • Promenáda Lipno

 • Přístaviště Lipno

 • Vyhlídka na přehradu

 • Přední Výtoň

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště Frymburk Parkoviště Frymburk

  Z Frymburku se napojte na cyklotrasu u přehrady. 

  Otevřeno: Vstupné:
  U přehrady Napojení na trasu Samoobsluha na parkovišti
TOPlist
Neustále přidáváme trasy