Cyklovýlet okolo jezera Wolfgangsee

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 28.4 km Obtížnost: Střední Převýšení: 79 m Hodnocení: 100/5

Alpy, Rakousko

Cyklovýlet okolo jezera Wolfgangsee

Booking.com

Oblast se nazývá Solná komora-Salzburské Alpy.

Upozornění: přejděte do bodů zájmu a pod výškovým profilem najdete tlačítko zvětšit mapu.

 
 
 

Jezero Wolfgangsee najdete před Salzburgem. Z Linze ujedete 120 km a cestou minete jezero Mondsee. Objeli jsme jezero na kole, cestou se svezli parníkem, vyjeli zubačkou na horu Schafberg a navštívili nedaleké jezero Schwarzensee. Cesta okolo jezera je rovinatá a bez problémů jí ujede každý. Cyklotrasa je dlouhá 25 km a z toho se povezete minimálně 5 km parníkem. Více v Bodech zájmu.

St. Gilgen okolí a zážitky

 

Ďáblova rokle - stezka Plombergeistein: Kamenné soutěsky vytvořené sesuvem skal, najdete kousek severně nad St. Gilgenem. 

Jezerní stezka okolo jezera Fuschlsee: Nenáročná a vhodná pro děti. Půjdete okolo pláží a loveckého zámečku Fuschl překrásnou přírodou.

Hrad Burgruine Wartenfels: Ruiny hradu se nacházejí SV od jezera Fuschlsee.

Ferraty Alpy St. lorenz- Drachenwald Klettersteig: Zajištěná cesta na vrchol Drachenwandu 1060 m.n.m. Najdete západně a uprostřed od jezera Mondsee. Vzdálenost od St. Gilgenu 8 km. Ferraty zajištěná cesta je odvozeno od italského via Ferrata. Jedná se o cestu v náročném horském terénu, která je vybavena jistícími fixními lany a železnými stupačkami.

via Ferrata, Ferrata Traunstein se nachází u jezera Traunsee směrem k malému jezeru Laudachsee.

Canyoning u jezera Wiestalstausee: Canyoning je nový druh zábavy. Brouzdáte se horskými potoky, skáčete do tůní, slaňujete v soutěskách vždy v souladu s cestou vody. K nutnému vybavení patří neoprénové obleky, helmy, karabiny, lana, úvazky a doprovod zkušených horských průvodců. Základním předpokladem je umět plavat! Vzdálenost od St. Gilgenu je 25 km. Pojedete okolo jezera Fuschlsee.

Salzburg: (česky Solnohrad), nebo také Mozartovo město (rodiště Wolfganga Amadea Mozarta) Je vzdáleno od St.Gilgenu 30 km. Město je od roku 1996 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

Orlí hnízdo: Ze St. Gilgenu můžete navštívit 70 km vzdálené horské sídlo Adolfa Hitlera německý Berchtesgaden (Orlí hnízdo na vrcholu hory Kehlstein), který se nachází poblíž jezera Königsee. Dálničním obchvatem objedete město Salzburg.

Soutěska Almbachklamm: 7 km severně nad Berchtesgadenem. Málo známá turistická atrkce. Soutěska vede přes schody, tunely, mosty, impozantní rokle a okolo vodopádů. Platí se symbolické vstupné 2,5 €. 

Rakouská jezera uspokojí nejen milovníky horských tůr, cykloturisty ale také milovníky vodních sportů: plavání, potápění, veslování, surfování, vodní lyžování, jachting, parasailing, tuberiding.

Další známá rakouská jezera v okolí: Mondsee, Attersee, Fuschlsee a Attersee. Menší rakouská jezera Hintersee, Vordersee a Wiestalstausee najdete poblíž jezera Fuschlsee. Nejblíže České republice tímto směrem je jezero Traunsee s přilehlým městem Gmunden. 

 

 

 • Parkoviště u nástupiště

 • Nástupiště na zubačku a vyhlídkové plavby

 • Informační středisko

 • Rozcestí k pěší túře na horu Schafberg

 • Schafberg

 • Přístaviště Falkenstein

 • Přístaviště Fürberg

 • Přístaviště St. Gilgen, jezero Wolfgangsee

 • Market Spar

 • Nástupiště na lanovku St. Gilgen

 • Zábavné centrum pro děti Dorf der Tiere, Abarena

 • Haus Regina (ubytování)

 • Benzínová stanice s myčkou a malá samoobsluha

 • Přívoz k parní zubačce

 • Parkoviště a přístaviště Gschwendt

 • Placené koupaliště

 • Koupání s parkovištěm

 • Dřevěná rozhledna u rašeliniště

 • Parkoviště v zatáčce

 • Kostel a informační středisko Strobl

 • Radovánky, vodní sporty a přístaviště Strobl

 • Koupání zdarma

 • Pěší procházka

 • Odbočka k jezeru Schwarzensee (cyklo)

 • Jezero Schwarzensee

 • Odbočka k Schwarzensee (pěšky)

 • Odbočka k Schwarzensee (autem)

 • Kemp Appesbach

 • Parkplatz 1

Rady a tipy

Parkoviště pro karavany a obytné vozy u rakouských jezer:

Parkoviště Toskanapark Gmunden u jezera Traunsee: WC a voda placené, přes den v sezoně plno. U parkoviště jsou bazény, Toskanapark, zámek Ort - zajímavostí zámku Ort je, že je rozdělen na dvě části, pevninskou Landschloss a ostrovní Seeschloss (lávka je dlouhá 120 m). Zámek je zmiňován již roku 909 a stojí v místech kde stávala stará pevnost. Zámky nejsou přístupné veřejnosti.

St.Gilgen: Parkoviště u lanovky. Lanovka prochází nad silnicí, nelze přehlédnout. Cestou mezi ST.Gilgenem a Atersee u jezera Wolfgangsee, jsme si všimli zaparkovaných karavanů a obytných vozů podél cyklostezky.

Parkoviště Ebensee: Najdete mezi jezerem Traunsee a řekou Traun. Wc a voda přes den zdarma. Nedaleko je přístaviště a na západním okraji města je kabinková lanovka na horu Feuerkogel. Jezero Ebense je se svými 191 metry nejhlubším jezerem v Rakousku.

Parkoviště Kaiservilla Bad Ischl: Dobře značené od vjezdu do města. Veřejné WC otevřené 24 hodin zdarma. Lázeňské město  Bad Ischl leží na soutouku řek Traun a Ischl. Jen přes řeku od parkoviště najdete Císařskou vilu (Kaiservilla), která sloužila jako letní sídlo rakouského císaře Františka Josefa I. a jeho ženy císařovny Alžběty Bavorské.

Nejstarší solné lázně v rakousku jsou v Bad Ischlu: Doktor Josef Götz objevil léčivé účinky místní vody, která obsahuje až 27 % rozpuštěné kuchyňské soli. Kůrami léčil nejdříve místní horníky, trpící dnou a revmatismem. O světovou proslulost se zasloužil lékař habsburského domu franz von Wirer. Pobíval zde i arcivévoda Karel se svou chotí Žofií. Žofie si zde léčila neplodnost a za tři roky se  arcivévodkyni narodil syn František Josef, jenž se stal roku 1848 rakouským císařem. Nachází se zde areál termálních koupališť Eurothermen Resort Bad Ischl. Lanovkou můžete navštívit vrch Katrin.

Bad Aussee: Leží ve Štýrském okrese Liezen na soutoku tří pramenů řeky Traun.  Paradoxně největší atrakcí města je pěší most ve tvaru znaku Mercedes, Mercedes most. Poblíž města najdete tři rakouská jezera západně jezero Hallstätter, východně jezero  grundlsee, severně Altausseer See. severovýchodně se nachází menší jezera toplitzsee, Kammersee, Vorderer Lahngangsee, Hinterer Lahngangsee. jižně je menší jezero Odensee.

Nemocnice je ve městě Bad Ischl. LKH Bad Ischl.

Nemocnice Gmunden - Landeskrankehaus, najdete na jižním okraji města.

Nemocnice Bad Haussee - Landeskrankenhaus Bad Haussee. Najdete na západním okraji města.

Důležité informace pro cestu do Rakouska:

V Rakousku je povinné používání bezpečnostních pásů pro všechny cestující v osobním automobile. Děti musí sedět v dětské sedačce odpovídající jejich věku a velikosti. Dálnice a rychlostní komunikace jsou zpoplatněné 10 denní, 2 měsíční nebo roční známkou. V případě zácpy je je nutno vytvořit na těchto komunikacích nouzový pruh. Maximální limit alkoholu je 0,5 promile alkoholu v krvi. V období mezi 1.listopadem a 15.dubnem platí při zimních podmínkách na vozovce povinnost zimních pneumatik!

Povolená rychlost:

Dálnice - 130 km|h, mimo obec 100 km|h, a vobci 50 km|h.

Domácí zvířata:

Pro psy kočky a fretky je třeba mít EU pas pro domácí zvířata, kterým lze prokázat účinné očkování proti vzteklině. Dále musí mít vaši mazlíčci mikročip pro identifikaci. Majitelé zvířat jsou odpovědni za šíření onemocnění zvířat!

Důležitá telefonní čísla:

Tísňová linka - 112

Policie - 133

Hasiči - 122

Záchranná služba - 144

Lékařská pohotovost - 141

Horská záchranná služba - 140

Poruchová služba ÖAMTC - 120

Poruchová služba - ARBÖ - 123

Dovoz  zboží ze zahraničí:

Mezi členskými státy EU platí zásada volného pohybu zboží. Tabákové výrobky a alkoholické nápoje se však smí dovážet v cestovním zavazadle bez cla pouze v takovém množství, které slouží k osobní potřebě. Nesmí být přitom překročeno následující orientační množství:

800 kusů cigaret
400 kusů doutníčků
200 kusů cigár
1 kilogram tabáku
10 litrů lihovin
90 litrů vína, z toho maximálně 60 litrů šumivého vína
110 litrů piva
20 litrů jiných alkoholických nápojů pod 22% vol.

Následující zboží se smí dovážet v cestovním zavazadle ze země mimo EU do Rakouska pro osobní potřebu nebo jako dar:

200 kusů cigaret nebo 100 kusů doutníčků nebo 50 kusů cigár nebo 250 gramů tabáku
1 litr alkoholu a alkoholických nápojů s obsahem alkoholu více než 22 % vol. nebo 2 litry alkoholu a alkoholických nápojů s obsahem alkoholu maximálně 22 % vol.
4 litry nešumivého vína
16 litrů piva
Léky v množství odpovídajícím osobní potřebě
Jiné zboží až do celkové hodnoty 300 eur, příp. 430 eur u cestujících letadlem, nepodléhá clu.

Informace použity www.oberoesterreich.at

 

 

 

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště u nástupiště Parkoviště u nástupiště

  Nabídka Last Minute zájezdů Rakousko

  Placené parkoviště u nástupiště na zubačku, která vás vyveze na horu Schafberg.

  Otevřeno: Vstupné: 4 eura na den
  Parkoviště u nástupiště Parkoviště u nástupiště
 • Parkplatz 1 Parkplatz 1

  Parkoviště St.Wolfgang P1 centrum.

  Nabídka Last Minute zájezdů Rakousko

  Otevřeno: Vstupné:
  Parkplatz 1 Parkplatz 1 Parkplatz 1
 • Parkoviště v zatáčce Parkoviště v zatáčce

  Nabídka Last Minute zájezdů Rakousko

  Parkoviště lehce mimo trasu. Více v kolonce parkoviště.

  Otevřeno: Vstupné:
  Parkoviště v zatáčce Parkoviště v zatáčce Parkoviště v zatáčce
 • Parkoviště a přístaviště Gschwendt Parkoviště a přístaviště Gschwendt

  Další možnost k zaparkování. Nedaleko se nachází přístaviště.

  Otevřeno: Vstupné:
  Parkoviště a přístaviště Gschwendt Parkoviště a přístaviště Gschwendt Parkoviště a přístaviště Gschwendt

Přesměrování na booking.comHaus Regina 

Haus Regina se nachází v obci Abersee bei Strobl a nabízí vlastní soukromou pláž na pobřeží 1 km vzdáleného jezera Wolfgangsee, ve společných prostorách zdarma dostupné Wi-Fi i dobře udržovanou zahradu s ohništěm a zázemím pro grilování. Další informace zde

Cena od: ???

 


Přesměrování na booking.comHotel Carossa ***

Hotel Carossa se nachází v zahradě o rozloze 10 000 m² s velkým trávníkem na opalování ve městě Abersee, jen 10 minut chůze od jezera Wolfgangsee a soukromé pláže, kterou mohou hosté využívat zdarma. K dispozici je bezplatné Wi-Fi. Další informace zde

Cena od: 1 297 Kč

 


Přesměrování na booking.comHaus Seehof

Haus Seehof stojí přímo na břehu Wolfgangova jezera. Nabízí pokoje s balkonem a panoramatickým výhledem na jezero a na hory. Do lyžařského areálu Postalm dojedete snadno autem. Všechny pokoje mají satelitní TV a koupelnu s fénem. Ráno se podává pestrá snídaně formou bufetu. Haus Seehof má velkou zahradu s trávníkem na opalování a dětské hřiště. Další informace zde

Cena od: 1 351 Kč

 


Přesměrování na booking.comLandhotel Berau ***

Landhotel Berau je hotel situovaný břehu jezera Wolfgangsee, u soukromé zátoky s pláží. Nabízí Wi-Fi zdarma, saunu, fitcentrum a restauraci, ve které se podávají pokrmy rakouské a mezinárodní kuchyně. Centrum Sankt Wolfgangu odtud leží 2 km. Další informace zde

Cena od: 1 594 Kč

 


Přesměrování na booking.comHotel-Garni Schernthaner ***

Toto ubytování se nachází 5 minut chůze od pláže. Tento tradiční rodinný hotel poskytuje kvalitní a pohodlné ubytování v malebném městečku St. Gilgen. Přestože je situovaný v jeho centru, poskytuje dostatek klidu. Hotel je vzdálený 300 metrů od břehu jezera Wolfgangsee. Další informace zde

Cena od: 1 594 Kč

 


Přesměrování na booking.comGasthof Hotel Weberhäusl *** 

Gasthof Weberhäusl je typický rakouský rodinný zájezdní hostinec situovaný v obci Strobl u jezera Wolfgangsee. Nabízí pokoje a apartmány, restauraci, 2 kuželkové dráhy, bezplatné Wi-Fi a neplacené soukromé parkoviště. Další informace zde

Cena od: 2 761 Kč

 


Přesměrování na booking.comGästehaus Linderhof

Gästehaus Linderhof se nachází na klidném místě u jezera Wolfgangsee. Nabízí bezplatné Wi-Fi a neplacené soukromé parkoviště. Pokoje mají posezení se satelitní TV a vlastní koupelnu se sprchou. Některé pokoje mají balkon s výhledem do zahrady. Další informace zde

Cena od: 3 756 Kč

 


Přesměrování na booking.comGasthof Wiesenhof ***

Gasthof Wiesenhof se nachází 15 minut chůze od břehu jezera Wolfgangsee v oblasti Solné komory a může se pochlubit výhledem na malebné okolní hory. Nabízí klasickou a infračervenou saunu. Další informace zde

Cena od: 2 590 Kč

 


Přesměrování na booking.comFerienhaus Felicitas 

Ferienhaus Felicitas, postavený v typickém salcburském stylu, se nachází uprostřed upravené oplocené zahrady, 4 minuty chůze od jezera Wolfgangsee, mola a centra města Strobl. K dispozici je Wi-Fi zdarma a neplacené soukromé parkoviště. Další informace zde

Cena od: 4 756 Kč

 


Přesměrování na booking.comHotel Stroblerhof ****

Hotel Stroblerhof byl založený v roce 1774 a nachází se v centru městečka Strobl. Stojí uprostřed rozsáhlého parku, pouhých 100 metrů od jezera Wolfgangsee. Ve všech prostorách je zdarma k dispozici Wi-Fi připojení. Další informace zde

Cena od: ???

 


Přesměrování na booking.comKirchenwirt *** 

Tento rodinný hotel se nachází v centru malebného městečka Strobl v Solné komoře, přímo na břehu jezera Wolfgangsee. Kirchenwirt nabízí nově zrekonstruované pokoje a apartmá, z nichž většina má výhled na jezero. Další informace zde

Cena od: 2 486 Kč

 


Přesměrování na booking.comGasthof Kleefeld ***

Gasthof Kleefeld se nachází uprostřed krásné horské krajiny nad malebnou obcí Strobl u jezera Wolfgangsee. Nabízí fantastický výhled do údolí Weißenbach. Více informací zde

Cena od: 2 228 Kč

 


Přesměrování na booking.comAppartementhaus Elisabeth Schöndorfer 

Appartementhaus Elisabeth Schöndorfer se nachází v centru městsa Strobl, pouhých 400 metrů od břehu jezera Wolfgangsee. Nabízí bezplatné Wi-Fi, neplacené soukromé parkoviště a zahradu. Více informací zde

Cena od: 5 712 Kč

 


Přesměrování na booking.comLandgasthof Weissenbach *** 

Gasthof-Pension Weissenbach je situován jen 1,5 km od jezera Wolfgangsee v obci Strobl, na klidném místě s výhledem na okolní alpskou krajinu. K dispozici je bezplatné Wi-Fi i parkoviště. Více informací zde

Cena od: 1 540 Kč

 


Přesměrování na booking.comHotel Brandauers Villen ****

Hotel Brandauers Villen se nachází v krásném zeleném prostředí u jezera Wolfgangsee. Nabízí ubytování v pokojích postavených v typickém stylu tohoto kraje. Opalovat se můžete na velké soukromé pláži. Odpočinout si lze v sauně. Více informací zde

Cena od: ???

 

TOPlist
Neustále přidáváme trasy