Cyklo Třeboň, náměstí Přemysla Otakara II., České Budějovice

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 82.6 km Obtížnost: Těžká Převýšení: 171 m Hodnocení: 100/5

Třeboňsko, Česká Republika

Cyklo Třeboň, náměstí Přemysla Otakara II., České Budějovice

Booking.com

Výlet začíná na výpadovce z Třeboně směrem na Borovany, kde si nejdříve prohlédnete Schwarzenberskou hrobku a poté pokračujete po hlavní silnici až do Borovan.

Na křižovatce na náměstí v Borovanech odbočíte doleva až k nedalekému viaduktu, za kterým odbočíte doleva k bunkru. V zápětí se vrátíte na náměstí, u zámku odbočíte doleva a pokračujete okolo hotelu k fotbalovému areálu. Ještě před hřištěm napravo je krytý bazén. U hřiště vpravo se nachází letní koupaliště, vy odbočte doleva a za hřištěm doprava po cyklotrase č. 1122 směr Trocnov. 

 
 
 

Po silnici III. Třídy pokračujte rovně až k odbočce na Trocnov vzdálené zhruba 1,8km. Zde odbočíte doprava a pokračujte 800m k odbočce doleva k rodišti Jana Žižky. Poté dojedete k muzeu Jana Žižky, které můžete navštívit v sezoně od 1. května do 30. září, úterý – neděle v čase 9-17hod. Po prohlídce pokračujete doprava za muzeum a dojedete k rozcestníku ''Trocnov – RODIŠTĚ''. Na tomto rozcestí pojedete kousek doprava, kde se vám po levé straně vyskytne krásný výhled na Sochu Jana Žižky. Pak se vraťte na rozcestí a vydejte se mírným stoupáním po trase č. 1122 doprava. Po necelých 300m dojedete k rozcestí. Zde se dáte doprava a dojedete se podívat na sochu Jana Žižky zblízka. Jestliže budete pokračovat pěšinou kolem sochy, narazíte na místo, kde se podlé pověsti Jan Žižka narodil. Poté se vrátíte zpět na rozcestí a vydáte se po cyklotrase č. 1122 směrem do lesa.

 

Pojedete lesem po horší cestě s nebezpečnými úseky. Po vyjetí z lesa dojedete na rozcestí k hlavní silnici, kde se vydáte doleva po silnici II. Třídy. Zde se napojíte na cyklotrasu značenou č. 1121. Po krátkém sjezdu v esíčku na vás čeká kilometr dlouhé stoupání do Strážkovic. Ve Strážkovicích odbočíte doprava na silnici I. Třídy a zhruba po 500m, odbočíte z této silnice doleva. Stále se držte cyklotrasy č. 1121.

Následný kilometr a půl do Lomce pojedete po kvalitní silnici III. Třídy. Zde se vám naskytnou výhledy do krajiny, na vesničky v okolí, ale i na jadernou elektrárnu Temelín. Lomec projedete rovně a stále se držíte č. 1121. Dorazíte do Střížova, kde odbočíte doprava na rozcestí ve tvaru T. Pak si užijete sjezdu, protože před vesničkou Borovnice vás čeká krátké ale nepříjemné stoupání.

Borovnicí projedete po hlavní silnici a dojedete do vesničky Heřmaň. Tam se na prvním rozcestí ve tvaru Y dáte zkratkou doleva (nebudete se tedy řídit značením cyklotrasy, které vás vede doprava). Na dalším rozcestí po 300m odbočíte doleva a napojíte se znovu na cyklotrasu č. 1121. Za obecním úřadem odbočte doleva k památníku padlých občanů Heřmani v I. Světové válce. Po prohlídce památníku se vraťte na hlavní silnici a odbočte doleva. Po této silnici jeďte rovně až do obce Plav.

Pokud se chcete podívat na místní kouzelnou vyhlídku nad řekou Malší odbočte před dětským hřištěm doleva a následně znovu vlevo směrem k listnatému lesu. Po odpočinku na vyhlídce se vraťte stejnou cestou zpět na rozcestí u dětského hřiště a pokračujte dolů do Plava. Na rozcestí s kapličkou odbočte doprava. Zde se napojíte na cyklotrasu č. 1018. (Restaurace na Ostrově se nachází u kapličky rovně.)

Po 1300m sjedete z asfaltové komunikace na polní pěšinu, která vás dovede až do Vidova. Vidov projedete podle dobře značené cyklotrasy č. 1018. Za Vidovem se dostanete k řece Malši. Po jejím břehu dojedete k mostu. Ten přejeďte a v Roudném na návsi pokračujte po hlavní silnici vpravo. Za křižovatkou zahněte doprava do Jakubovy ulice. Projedete mezi vilkami, za nimi se napojíte na hlavní komunikaci a odbočíte vpravo. Mírným sjezdem se dostanete až do Českých Budějovic, kde vás stezka před bytovými domy navede doprava zpět k řece. Po chvilce přejeďte přes lávku na druhý břeh řeky a odbočte vlevo. Držte se podél řeky, kde minete čtyři mosty. Až u šestého mostu ''Železný most'' u cukrárny, se vydejte doprava a ulicí Biskupská se dostanete na náměstí Přemysla Otakara II. 

Zde začnou Ti, co pojedou z náměstí v Českých Budějovicích.

Z náměstí se vraťte k řece Malši Biskupskou ulicí u radnice. Před řekou odbočte vlevo a pokračujte podél řeky. Až podjedete šestý most, což je železniční viadukt, odbočíte na rozcestí za ním (u bistra) doleva. Přejedete přes stoku až k rozcestí ve tvaru T, kde odbočíte doprava a vzápětí vás hlavní silnice stočí vlevo. Okolo fotbalového hřiště dojedete k autosalonu, před kterým odbočíte vpravo. Za chvíli odbočíte doleva Říční ulicí dojedete k železničnímu přejezdu, před kterým odbočíte vpravo. Další železniční přejezd přejeďte a hned za ním odbočte vpravo. Za chvilku jste na velmi frekventované křižovatce, kterou s opatrností přejeďte rovně na Staré Hodějovice. Za křižovatkou začíná mírné stoupání, které vás dovede až na náves. Po levé ruce minete kostel a nad ním u dětského hřiště odbočíte vlevo. V těchto místech bude stoupání příkřejší, netrvá ovšem dlouho.  Na dalším rozcestí odbočte vpravo ulicí K Hůrce. 

Kousek za Starými Hodějovicemi přijedete k rozcestí s betonovou zdí a zde odbočíte vlevo. Pojedete kousek horší cestou a na rozcestí u vilek pokračujte rovně. Již lepší cestou přijedete do Zborova, kde na návsi a u dětského hřiště odbočíte doprava a následně doleva. Projdete vesničkou Ohrazeníčko, za kterou přijedete k velmi frekventované křižovatce, kde dáte přednost v jízdě a odbočíte doprava na Ledenice. V Ledenicích na kruhovém objezdu sjedete posledním sjezdem na náměstí. Zde je cukrárna a restaurace. Na náměstí odbočíte druhou odbočkou vpravo do ulice 5. května. Projedete okolo sokolovny a na konci Ledenic se cesta stočí vlevo.

Na rozcestí před skládkou pokračujte rovně. Na rozcestí, které jsme nazvali ''Před Borovanami'' odbočte vlevo. Na začátku Borovan se nachází golfové hřiště a za ním na rozcestí se stopkou pojedete rovně. Za autobusovém nádraží odbočte doleva a jeďte po hlavní silnici zpět do Třeboně.

 

 • Kiosek u hrobky

 • Schwarzenberská hrobka

 • Bunkr z II. Světové války

 • Zámecká zahrada

 • Zámek (augustiniánský klášter) v Borovanech

 • Přírodní koupaliště Lazna

 • Výhled na pomník Jana Žižky

 • Žižkovo rodiště

 • Vyhlídka na okolí

 • Památník padlým občanům Heřmaňským v I. světové válce

 • Vyhlídka na Malši

 • Hostinec Na Ostrově

 • Malý jez s dětským hřištěm

 • Náměstí Přemysla Otakara II.

 • Rozcestí ve Zborově u hřiště

 • Golfové hřiště v Borovanech

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Kiosek u hrobky Kiosek u hrobky

  Zde je možnost občerstvení a startovní bod naší trasy.

  Otevřeno: Vstupné:
TOPlist
Neustále přidáváme trasy