Cyklo Srní pro ty nejmenší

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 10.3 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 114 m Hodnocení: 40/5

Výlety Šumava, Česká Republika

Cyklo Srní pro ty nejmenší

Z parkoviště v Srní se vydáte doleva a ještě před informačním střediskem odbočíte doprava na cyklotrasu č. 2114. Celkem v pohodě dojedete k akumulační nádrži, kde odbočíte doleva.

Fotky a zajímavosti naleznete v ''Bodech zájmu''.

 
 
 

Za nádrží se držte na asfaltce až k nedalekým chalupám, zde z asfaltky přejedete na slušnou polní cestu. Na místě zvaném ''U Sedla'' čeká vaše ratolesti sjezd s ostrou levotočivou zatáčkou. Za zatáčkou jedete podél Vchynicko - Tetovského plavebního kanálu mírným sjezdem až k parkovišti ''Mechov''. 

 

Za parkovištěm přejedete se zvýšenou opatrností přes hlavní silnici a pokračujete podél plavebního kanálu k ''Odbočce ke kapli''. Zde přejedete přes kanál a pokračujete 400 metrů nepříjemným stoupáním k Hauswaldské kapli. 

Po prohlédnutí kaple se vraťte zpět ke kanálu, odbočíte doprava a vzápětí doleva. Sjezdem dojedete po cyklotrase č. 2121 do Starého Srní. Minete kouzelné chaloupky a penziony, za kterými odbočíte na hlavní silnici doprava zpět do Srní. U informačního střediska pokračujete rovně k parkovišti.

* poznámka pro ty co jsou ubytovaní v Srní: Odbočku na trasu najdete 150 metrů za informačním střediskem a prodejnou COOP.

 

 

 • Parkoviště u benzínové pumpy

 • Akumulační nádrž

 • Hauswaldská kaple

 • Kostel Srní

 • Srní

 • Restaurace v Srní

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště u benzínové pumpy Parkoviště u benzínové pumpy

  Výchozím bodem tohoto výletu je placené parkoviště u benzínové pumpy. Parkoviště se nachází na výpadovce ze Srní směrem na Sušici. Cena parkovného je 70 kč / den.

  Otevřeno: Vstupné:
  Parkoviště u benzínové pumpy Parkoviště u benzínové pumpy Parkoviště u benzínové pumpy
TOPlist
Neustále přidáváme trasy