České Budějovice, Holašovice, Hluboká

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 58.8 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 167 m Hodnocení: 100/5

České Budějovice a okolí, Česká Republika

České Budějovice, Holašovice, Hluboká

Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku parkoviště, poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

 Vyhledat ubytování v okolí

Z proslulého českobudějovického náměstí se vydáte okolo radnice Radniční ulicí. Po 150m na konci Radniční ulice projedete podloubím, neboli Solní bránou. Za Solní bránou odbočte doprava a jeďte po Zátkovo nábřeží. Na konci zátoky a u hotelu Budweis odbočte doleva a následně doprava. Zde pokračujte podél Mlýnské stoky. U druhého mostíku přes stoku odbočte doprava. Ještě před Dlouhým mostem odbočte vlevo a Dlouhý most podjeďte. Dále pokračujte po pravém břehu řeky Vltavy. Zde se podle cyklistického značení trasy č. 7 (dříve č.12) dostanete až k lávce přes řeku. Po lávce přejeďte přes řeku na druhý břeh a za lávkou odbočte vpravo a napojte se na cyklotrasu č. 12. Podél levého břehu Vltavy pokračujte až do Českého Vrbného.

 
 
 

V Českém Vrbném minete přístaviště a následném rozcestí odbočte doleva. Zde se po pravé straně nachází další možný výchozí bod trasy na parkovišti u vodáckého areálu.

Na návsi u kapličky v Českém Vrbné pojedete podle značky cyklotrasy č. 1109 doprava. Po chvilce sjedete z hlavní silnice rovně a podjedete hlavní komunikaci. Na autobusové točně přejdete přes silnici a dáte se kousek podél rybníka a čtyřproudové silnice. Za rybníkem vás turistická značka navede doleva. Na dalším rozcestí ve tvaru T zahněte doprava a pokračujte po cyklotrase č. 1109. Dostanete se k sádkám a k rybí farmě, kde odbočte doleva mezi rybníky. Zde již cesta připomíná asfaltovou komunikaci. Na rozcestí za farmou zahněte doleva a po hrázi Starohaklovského rybníka se dostanete až do Haklových Dvorů, dnes již součástí Českých Budějovic. Zde se dáte doprava na rozcestí u poštovních schránek. U konečné autobusu odbočíte doleva a hned doprava. Dále pokračujte na Dubné.

Za Českými Budějovicemi na prvním rozcestí si zkrátíte cestu, oproti cyklostezce a jeďte vlevo na Žabovřesky. Na rozcestí za rybníkem se dáte doleva na Dubné. Zde už se nedržíte na cyklotrase č. 1109, ale jedete pouze podle našeho popisu. Ve vesničce Křenovice je velmi příjemná možnost posezení a občerstvení v hospůdce s názvem Fitness.

Za Křenovicemi přejedete hned do Dubného, kde je úsek značen jako cyklotrasa č. 1094 a na rozcestí se dáte doleva. Na návsi odbočte doprava k ceduli Kvítkovice 3 km. Při výjezdu z Dubného vás čeká poměrně nenáročné stoupání, posléze sjezd ke Kvítkovickému rybníku a alejí černých topolů se dostanete až do Kvítkovic. Zde odbočte doprava do vsi. Pokračujte do nedalekého Čakovce. Za vsí vás cedulka č. 1094 nasměruje doleva a po krátkém nepříjemném stoupání se svezete do Jankova.

 

V Jankově jeďte na prvním rozcestí rovně, kde dáte přednost v jízdě a pokračujte mírným stoupáním k 2 km vzdáleným Holašovicím. Při příjezdu do Holašovic se dostanete až na známou náves. Po pravé ruce máte informační středisko a parkoviště. Na návsi jsou krásné statky selského baroka a na konci návsi vlevo naleznete další zajímavost tzv. Jihočeský Stonehendge. V místní restauraci je možnost občerstvení. Po zhlédnutí této ojedinělé jihočeské návsi se vydáte zpět k parkovišti, za ním odbočíte doleva a pokračujete po cyklotrase č. 1085. Pak u chaloupek pokračujete dvakrát rovně až sjedete k hlavní silnici. Odbočíte doprava do nedalekého Čakova. U vesnice zahněte vlevo na Holubovskou baštu a poté za 800m odbočte doprava.

Za Dehtářským potokem zahnete vlevo a pokračujete k rybníku Dehtář. U chatek směrem k rybníku jsou udělané přes cestu odvodňovací rigoly, u kterých přibrzďte. Po hrázi známého jihočeského rybníka se dostanete až na hlavní silnici, kde odbočíte doprava a projedete vesničkou Dehtáře. Na konci vsi u modrého sloupu odbočte doleva na Břehov.

Ve vesničce Břehov zahněte doleva a po chvilce u růžové hasičské zbrojnice se vydejte doprava na Čejkovice. Po průjezdu listnatým lesem se vám otevře vlevo výhled na Hosín a na zámek Hluboká. V Čejkovicích na návsi se držíte rovně na Hlubokou n. Vltavou. Za Čejkovicemi jedete po hlavní silnici nejkratší cestou směr Hluboká n. Vltavou. Zde si chvilku postojíte, protože křížíte hlavní silnici ČB – Strakonice. Dáte se rovně přes silnici a po chvilce na rozcestí doleva. Vzápětí jste na hrázi proslulého Bezdrevského rybníka. Za hrází přejedete přes trať a po hlavní silnici dojedete až k ZOO, muzeu myslivosti, lesnictví a rybářství. Od ZOO pokračujte pěšinkou podél Munického rybníka až k frekventované křižovatce u Hluboké n. Vltavou. Zde si počkáte, aby jste mohli bezpečně přejet křižovatku rovně a dostat se na Hlubokou n. Vltavou. Na následné stopce odbočíte doprava a po chvilce za golfovým hřištěm odbočíte opět doprava. V Hluboké n. Vltavou je mimo jiné solná jeskyně, nádherná letní plovárna, bowling, kostel v centru města, nespočet restaurací, informační středisko a nesmíme opomenout zámek Hluboká.

Kolem rozsáhlého sportovně relaxačního centra jedete po známé cyklostezce spojující České Budějovice s Hlubokou n. Vltavou. Dojedete do Bavorovic, kde je další možnost k posezení na fotbalovém hřišti. Po občerstvení vjedete do Bavorovic, kde odbočte doleva. Držíte se na hlavní silnici a na konci návsi sjedete z hlavní silnice rovně, posléze na cyklostezku doleva. Za chvilku dorazíte zpět do Českého Vrbného. 

V Českém Vrbném projedete kolem vodáckého areálu a na rozcestí odbočíte vlevo. Dále pokračujete proti proudu řeky zpět stejnou cestou na náměstí. Cyklotrasy č. 12 a 7 vás dovedou k Železnému mostu, u kterého odbočíte doleva do Biskupské ulice. 

PočasíVíce počasí

 

 • Náměstí Přemysla Otakara II.

 • Přístaviště v Českých Budějovicích

 • Přístaviště České Vrbné

 • Parkoviště na Kanále

 • Hospoda v Křeňovicích

 • Holašovice

 • Jihočeský Stonehenge

 • Cesta s výhledem na Dehtáře

 • Rybník Dehtář

 • Rybník Bezdrev

 • ZOO a Muzeum myslivosti, lesnictví a rybářství

 • Přístaviště Hluboká nad Vltavou

 • Sportovně relaxační centrum

 • Vodácký areál v Českém Vrbném

 • Železná panna

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště na Kanále Parkoviště na Kanále

  Možný výchozí bod trasy je u vodáckého kanálu v Českém Vrbném. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Rozcestník v následném rozcestí.
TOPlist
Neustále přidáváme trasy