Česká Třebová, rozhledna Kozlovský kopec

Typ: Pěší trasa Vzdálenost: 8.6 km Obtížnost: Těžká Převýšení: 220 m Hodnocení: 60/5

Svitavsko, Česká Republika

Česká Třebová, rozhledna Kozlovský kopec

Z nádraží v České Třebové (kde můžete také zaparkovat) se vydejte ke kruhovému objezdu a pokračujte po červeném turistickém značení. Ulicí Sadová dojdete k viaduktu, kterým projděte k parku.

Doporučujeme si park projít, nachází se v něm dětské hřiště, pomník mistra Jana Husa, rybníček, osmiboký altán (Bosenský pavilon) nebo hudební altán Antonína Bennewitze, množství cestiček, stromů a travnatých ploch. 

 
 
 

Po červeném značení se dostanete k rozcestníků ''Šárka'', pokud je v okolí sucho, určitě jděte u rozcestníku rovně po neznačené cestičce. Na cestě pokračujte stále stoupáním až dojdete k lavičce s vyhlídkou na Českou Třebovou. Ideální místo na svačinu a doplnění energie, budete jí potřebovat :-). 

Z vyhlídky se vratě stejnou cestou zpět k rozcestníku ''Šárka'' a odbočte doprava na červené turistické značení. Za chviličku dojdete k silnici, kde zahněte doprava. Přibližně za 350 metrů, kdy jste šli podél silnice, odbočte doleva. Stále se držte červeného značení, které vás dovede k rozcestníku ''Serpentýny''. 

 

U rozcestí ''Serpentýny odbočte doleva a následně doprava směrem k rozcestí ''Za rozhlednou''. U rozcestníku ''Za rozhlednou'' odbočte doprava k rozhledně. 

Z rozhledny Kozlovský kopec si užijte výhledy na Krkonoše, Orlické hory, Jeseníky i Kralický Sněžník. Kousek dál od rozhledny se nachází chata Maxe Švabinského, kde je možnost občerstvení.

Od rozhledny pokračujte po modrém turistickém značení směrem k rozcestí ''Kozlovský kopec - rozc.'' a následně ''Kozlov - bus''. U rozcestníku ''Kozlov - bus'' odbočte doprava a zhruba za 200 metrů si pohlídejte nepřehlednou odbočku doleva. Držte se modrého turistického značení.

Po modrém značení dojdete k pravěké osadě Křivolík. Osada je volně přístupná a ukazuje pravěký vývoj v Českých zemích od prvních lovců a sběračů až k počátkům raného středověku.

Od osady pokračujte po modrém značení k rozcestí ''Uhrovy doly - rozc.''. U tohoto rozcestí odbočtě doprava a napojte se za zelené značení, které vás dovede k rozcestí ''Za Horami'' a za ním k poutní kapli Panny Marie Pomocné. 

Následně pokračujte rovně, u rozcestí ''Hory - rest.'' minete restaurace a klesáním po zeleném turistickém značení dojdete zpět k parku v České Třebové. Od parku se vydejte stejnou cesotu zpět k nádraží a výchozímu bodu v České Třebové.

 


Doprava vlakem
Odkud: Datum:
Kam: Česká Třebová Čas:

 

 

 

 • Nádraží a parkoviště Česká Třebová

 • Park Javorka

 • Rozcestník Šárka

 • Vyhlídka na Českou Třebovou

 • Rozhledna Kozlovský kopec

 • Bývalá osada Křivolík

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Nádraží a parkoviště Česká Třebová Nádraží a parkoviště Česká Třebová

  Výchozí bod tohoto výlet je nádraží v České Třebové. Pod nádražím se nacházejí garáže, kde je možnost zaparkovat.

  Otevřeno: Vstupné:
  Nádraží a parkoviště Česká Třebová Nádraží a parkoviště Česká Třebová
TOPlist
Neustále přidáváme trasy