Běžkařské trasy Pláně, Zadov - Churáňov

Typ: Běžky Vzdálenost: 2.8 km Obtížnost: Střední Převýšení: 35 m Hodnocení: 80/5

Výlety Šumava, Česká Republika

Běžkařské trasy Pláně, Zadov - Churáňov

Odbočka k parkovišti se nachází mezi Kvildou a Horkou Kvildou, směrem na Vimperk. Od odbočky ujedete ještě 5 km. Z tohoto placeného parkoviště se můžete napojit na běžecké okruhy Churáňov včetně závodních tratí.

 

 

Do stopy se dostanete, když přejdete přes hlavní silnici. Nedaleko tímto směrem, na začátku stoupání, můžete odbočit doprava k nedalekému skokanskému můstku (rozhledna), od kterého jsou za jasného počasí pěkné výhledy do krajiny a na sjezdovku. Od můstku se vraťte kousek zpět a zahněte vpravo. Vyběhnete krátké stoupání, za kterým se příjemně svezete k rozcestí V Polci. Na tomto rozcestí odbočíte doleva a čeká vás krátké, strmější stoupání. V tomto úseku bývá stopa od bruslařů umydlená a může někdo jet rychle proti vám. Cca za 200 m minete odbočku vlevo (směr V Sedle Přilby) a za chvíli jste na dalším rozcestí. Na tomto rozcestí si můžete vybrat, kterým směrem se vydáte. Vpravo se napojíte na běžkařský areál Zadov - Churáňov, rovně směr Zlatá Studna, Horská Kvilda. Tyto tratě leží ve větší nadmořské výšce a jsou pravidelně upravovány.

Jste-li ubytování na Nových Hutích, dostanete se na nedaleké Pláně přijatelným stoupáním.

Itinerář

 1. Pláně 1 078 m.n.m (start)
 2. Odbočka k můstku (0.46 km od startu) - Pokud se chtete podívat na bývalý skokanský můstek a nyní rozhlednu, odbočte doprava.
 3. Bývalý skokanský můstek - rozhledna (0.91 km)
 4. V Polci 1 090 m.n.m. (2.17 km) 
 5. U Rašeliniště 1 105 m.n.m (2.33 km)
 6. Rozcestí v lese - rovně: Zlatá Studna, Horská Kvilda, vpravo: Churáňov - Zadov

Mapka

 

Předpověd počasí

 

Ubytování Pláně a okolí

Penzion Pláně

Penzion PláněPenzion Pláně nabízí ubytování vhodné pro hosty s domácími mazlíčky v Nových Hutích. V celém areálu je dostupné Wi-Fi zdarma. Penzion má sluneční terasu, lyžárnu, restauraci a neplacené soukromé parkoviště. Ve všech pokojích najdete koupelnu. V penzionu je k dispozici půjčovna lyží a kol. Penzion Pláně stojí 39 km od města Bodenmais a 30 km od Zwieselu. Více..

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 784 Kč


Horský Hotel Dobrá Chata

Horský Hotel Dobrá ChataHorský Hotel Dobrá Chata stojí přímo u vleku a sjezdovek lyžařského areálu Zadov-Churáňov a v blízkosti Národního parku Šumava. Nabízí bezplatné Wi-Fi a pokoje s kabelovou TV. Hosté si mohou zapůjčit kola a prozkoumat malebné okolí. K dispozici jsou prostory pro uložení lyží i jízdních kol. V zimním období můžete využít půjčovnu lyží, lyžařskou školu i běžkařskou stezku, které se nachází jen pár kroků od hotelu. Více..

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 1 216 Kč


EA Hotel Churáňov

EA Hotel ChuráňovHotel Churáňov se nachází v nadmořské výšce 1000 metrů v obci Stachy, v národním parku Šumava. Hotel má saunu a 200 metrů to odtud budete mít ke sjezdovkám a běžkařským tratím. Všechny pokoje mají bezplatné Wi-Fi připojení, satelitní TV a koupelnu se sprchovým koutem. V lyžařském areálu Zadov-Churáňov je 70 km udržovaných běžkařských tratí a v létě se lze vydat na výlet po některé z cyklistických a turistických tras. Více..

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 1 715 Kč


Sporthotel Olympia

Sporthotel OlympiaSporthotel Olympia se nachází v Národním parku Šumava a nabízí ubytování ve wellness hotelu, nepřetržitě otevřenou recepci a Wi-Fi zdarma ve společných prostorách. Na místě si lze koupit skipasy a využívat lyžárnu. Lyžařský areál Zadov leží 1 km odtud. Wellness centrum se saunou a vířivkou je k dispozici na vyžádání. Hosté mohou cvičit ve fitness centru a objednat si různé masáže. Více..

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 1 865 Kč


Chata Mládí

Chata MládíChata Mládí se nachází v obci Stachy, 300 metrů od lyžařský areál Zadov a 14 km od Národního parku Šumava, a nabízí venkovní bazén a bezplatné Wi-Fi. Pokoje mají společnou koupelnu a společné toaletní potřeby, nebo vlastní koupelnu se sprchovým koutem a toaletou. Některé pokoje jsou vybaveny psacím stolem a šatní skříní. K dispozici budete mít i ložní prádlo. Více..

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj / noc: 588 Kč


 

 • Nástupiště do běžecké stopy Pláně

 • Skokanský můstek Churáňov

 • Běžecký stadion Churáňov

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Nástupiště do běžecké stopy Pláně Nástupiště do běžecké stopy Pláně

  Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku parkoviště, poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

  Odbočka k parkovišti se nachází mezi Kvildou a Horkou Kvildou, směrem na Vimperk. Od odbočky ujedete ještě 5 km. Z tohoto placeného parkoviště se můžete napojit na běžecké okruhy Churáňov včetně závodních tratí. Do stopy se dostanete, když přejdete přes hlavní silnici. Nedaleko tímto směrem, na začátku stoupání, můžete odbočit doprava k nedalekému skokanskému můstku (rozhledna), od kterého jsou za jasného počasí pěkné výhledy do krajiny a na sjezdovku. Od můstku se vraťte kousek zpět a zahněte vpravo. Vyběhnete krátké stoupání, za kterým se příjemně svezete k rozcestí V Polci. Na tomto rozcestí odbočíte doleva a čeká vás krátké, strmější stoupání. V tomto úseku bývá stopa od bruslařů umydlená a může někdo jet rychle proti vám. Cca za 200 m minete odbočku vlevo (V Sedle Přilby) a za chvíli jste na dalším rozcestí. Na tomto rozcestí si můžete vybrat, kterým směrem se vydáte. Vpravo se napojíte na běžkařský areál Zadov - Churáňov, rovně směr Zlatá Studna, Horská Kvilda. Tyto tratě leží ve větší nadmořské výšce a bývají pravidelně upravovány. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Nástupiště do běžecké stopy Pláně Nástupiště do běžecké stopy Pláně Nástupiště do běžecké stopy Pláně
TOPlist
Neustále přidáváme trasy